Meghan Markle zbulon historinë e trishtë të abortit: Teksa shtrëngoja Archie-n, ndjeva se po humbja të dytin

25/11/2020 - 12:08

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar në një shkrim të publikuar në "New York Times" se ka kaluar një abort të vështirë në muajin korrik të këtij viti. Markle tregon se gjatë muajve të fundit ka qenë në një gjendje jo të mirë.

"Unë e dija, ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, e dija që po humbja të dytin", shkruan dukesha ndërsa shton se dhe bashkëshorti i saj, Princ Harry është lënduar shumë, por i ka qëndruar në krah.

"Ishte një ditë normale, u zgjova, ushqeva qentë, rregullova rrobat dhe po i ndërroja pelenat djalit tim Archie, pasi ndjeva një dhimbje në bark u shtriva në dysheme duke mbajtur djalin tim në duar, disa orë më vonë, u shtriva në një shtrat spitali, duke mbajtur dorën e burrit tim. Ndjeva mpirjen e pëllëmbës së tij ndërsa lotët lagnin sytë tanë. Humbja e një fëmije do të thotë të mbash një hidhërim pothuajse të padurueshëm", tregon 39-vjeçarja për të nxitur njerëzit që të kuptojnë se po kalohen momente të vështira nga të gjithë.

Tmerrin e përjetuar nga Meghan Markle sipas një studimi nga Tommy’s, e kalojnë një në 4 gra pasi shtatzëna e tyre përfundon në një abort spontan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në muajin dhjetor të vitit 2019, martesa e Justin Timberlake dhe Jessica Biel ishte pranë përfundimit, për shkak të disa fotove ku artist

Ermal dhe Sabri Fejzullahu janë dy emra mjaft të dashur për shqiptarët.

Moderatorja e njohur, Xhemi Shehu është mjaft diskrete përsa i përket jetës së saj private. Xhemi ka preferuar ta mbajë sekret bashkëshor

Moderatori dhe gazetari i njohur, Sokol Balla është bërë baba për herë të tretë. Lajmin e ka dhënë vetë Balla teksa ishte i ftuar në emis

Prej vitesh, këngëtari Alban Ramosaj dhe fotografi Endrit Mërtiri kanë patur një miqësi të ngushtë.

Kate Winslet ishte vetëm 21 vjeçe kur roli i saj në "Titanic" e ktheu atë në një yll ndërkombëtar.

Aktorja shqiptare, Adriana Matoshi krahas angazhimit në rolet filmike e teatrale ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm për jetën e saj, duk

Justin Hartley dhe Chrishell Stause janë divorcuar zyrtarisht. Çifti i aktorëve u martuan në 2017-ën ndërsa u ndanë në vitin 2019.

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri mund të kandidojë për herë të tretë për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Pak kohë më parë, Fifi zbuloi se ishte kushërirë me Ermal Fajzullahun.