Mihrije Braha ka qenë dënuar me një vit burg, zbulon arsyen e vendimit të gjykatës

28/11/2020 - 16:09

Në ditët e sotme koncertet muzikore nuk janë problem për artistët, dikur ishte ndryshe. Për shumë këngëtarë të shqiptarë, tre dekada më parë ka qenë e vështirë të udhëtonin në vendet fqinje për koncertet e tyre.

Kështu i ka ndodhur dhe këngëtares së njohur Mihrije Braha. E ftuar në emisionin ‘Prive’, ka rrëfyer se si në vitin 1995 ishte dënuar me një vit burg në Maqedoni.

“Nisemi me Naimin të shkojmë në Maqedoni dhe na ndalon policia, thonë pse keni qenë në Shqipëri”, u shpreh ajo. Më tej këngëtarja  shtoi: “Na i morën pasaportat, na kthejnë pas. Më pas na dënojnë një vit burg, ndërsa me kusht dy vite dhe me pagesë”.

Por, ajo së bashku me bashkëshortin nuk zgjodhën të ngujohen, por paguan dënimin me para.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Eni Koçi para pak kohësh zbuloi se kishte kaluar Covid-19 dhe nuk kishte patur ndonjë shqetësim.

Aktorja Ema Andrea si asnjëherë më parë ka rrëfyer detaje nga jeta e saj private.

Megjithëse ishim mësuar ta shihnim bjonde, të gjithë u habitëm kur këngëtarja Bebe Rexha u shfaq në Instagram duke lyer vetë flokët e saj

Këngëtarja e njohur, Adele dhe ish-bashkëshorti i saj, Simon Konecki kanë arritur në një marrëveshje divorci dy vite pas ndarjes.

Pas freestyle, Don Xhoni mori një famë mjaft të madhe në emisionin e Meriton Mjekiqit që theu shumë rekorde dhe i dha atij një vend direk

Në muajin shtator të vitit që lamë pas, supermodelja e njohur, Gigi Hadid solli në jetë vajzën e saj, fëmijën e parë me partnerin Zayn Ma

Brenda pak vitesh Tayna u kthye në një nga reperet më të suksesshme shqiptare.

Aktorja e njohur turke, Neslihan Atagül Doğulu ditët e fundit dha lajmin se është larguar nga seriali "Vajza e ambasadorit", për shkak të

Aktori i njohur për rolin e Omerit në serialin “Diamante dhe dashuri”, Engin Akyürek, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për një serial të

Arnold Schwarzenegger kthehet në rolin e Terminatorit për të ftuar të gjithë që të bëjnë vaksinën anticovid.