Miriam Cani: Unë dhe Albani jemi munduar të ndihmojmë në heshtje dhe me dashuri

02/12/2019 - 19:03

Për tërmetin e së martës (26 nëntor), që la 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar, u solidarizuan pothuajse të gjithë artistët e estradës shqiptare.

Në mesin e tyre janë edhe këngëtari Alban Skënderaj bashkë me partneren e tij, Miriam Canin, të cilët po ashtu janë angazhuar për të ndihmuar familjet e të prekurve nga tërmetet në Shqipëri.

Miriami së fundmi ka bërë një shkrim në rrjetet sociale, gjersa tregon se edhe ajo dhe bashkëshorti i saj kanë ndihmuar në heshtje, por me dashuri e zemër.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kantautorja e njohur amerikane Taylor Swift është shpallur si këngëtarja më e paguara në botë për vitin 2019 sipas revistës ‘Forbes’.

Tani që nuk është në politikën aktive, duket se ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka më shumë kohë për të kaluar

Për herë të parë Brad Pitt iu është adresuar jetës së tij private.

Pak kohë më parë Robert Berisha habiti të gjithë kur me anë të një postimi në rrjetet sociale njoftonte se ai dhe Nora ishin ndarë.

Këngëtarja Rovena Dilo mori pjesë këtë vit në “Festivalin e Këngës Magjike” në një bashkëpunim me Hit Man dhe Rolla.

Këngëtari italian Al Bano Carrisi ditën e sotme ka humbur nënën në moshën 96-vjeçare.

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare, ylli i pop-it, Marie Fredriksson.

Të tjera detaje zbardhen nga vdekja e parakohshme e reperit amerikan, Juice Wrld i cili është ndarë nga jeta të dielën në moshën 21-vjeça

Këngëtarja suedeze, Marie Fredriksson, vokalistja e grupit Roxette, ka humbur jetën në moshën 61-vjeçare pas një lufte të gjatë me sëmund

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “NIN” ishte e ftuar aktorja Adriana Matoshi, e cila tregoi detaje për jetën e saj profesionale, suksesin d