Modelja shkruan letrën prekëse: Lotët më rrodhën, nuk dua ta harroj Jack-un

27/10/2020 - 22:30

Modelja e njohur Chrissy Teigen, humbi fëmijën e saj më 1 tetor.

Ajo publikoi imazhet e trishta nga spitali, ku i dha edhe lamtumirën e fundit djalit të saj, të cilin e quajtën Jack.

Ndërkohë, ditën e sotme, modelja ka vendosur të ndajë me ndjekësit e saj disa detaje rreth humbjes tragjike të foshnjes në javën e 20 të shtatzënisë, nëpërmjet një letre.

Ajo flet për diagnostikimin "me shkëputje të pjesshme të placentës", duke kujtuar momentin që kishte kaluar kohë në spital për shkak të gjakderdhjes së madhe.

“Nuk dija si të kthehesha në jetën reale, kështu që e shkrova këtë pjesë me shpresë që të dilja nga kjo gjendje, por sapo e postova, lotët rrodhën... Unë nuk dua që ta harrojë kurrë Jack.

Ne kishim provuar çanta të tëra me transfuzione gjaku dhe të gjithë kalonin përmes meje sikur të mos kishim bërë asgjë fare.

Faleminderit të gjithëve që kanë qenë kaq të mirë. Faleminderit mjekëve të pabesueshëm që u përpoqën aq shumë për ta bërë jetën tonë të tretë realitet. Faleminderit miqve dhe familjes sime që u kujdesën për mua duke më ndërruar pelenat për të rriturve, pushimit në shtrat dhe përqafimeve të rastësishme. 

Faleminderit John që je shoku im më i mirë dhe dashuria e jetës time. Shumë njerëz mendojnë për gruan në kohëra si kjo, por unë kurrë nuk do ta harroj se John gjithashtu vuajti gjatë këtyre muajve të fundit, ndërsa bënte gjithçka që mundej për t'u kujdesur për mua. Jam e rrethuar, në një batanije terapie njerëzore dashurie. Unë jam mirënjohëse dhe ndihem kaq tepër me fat që dëshmoj një dashuri të tillë.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Agnesa Vuthaj është një nga modelet më të ëmbla të showbizit shqiptar. Ajo ka spikatur gjithmonë për stilin e veçantë të veshjes.

Covid-19, çdo ditë e më tepër po infekton më shumë njerëz se ç’ishte parashikuar.

Suksesi i dizajnerit kosovar, Valdrin Sahiti nuk po njeh limite.

Lidhja e Princit William dhe Kate Middleton u vulos me puthjen e tyre të paharrueshme në ballkonin e Pallatit Buckingham në 2011-n.

Valbona Selimllari ditën e djeshme ka qenë e ftuar në emisionin “N’fermë”.

Në rubrikën “Trotuar” në “E Diell”, u diskutua në lidhje me operacionet plastike.

Tekstshkruesi i njohur, Olti Curri, tregoi një episod interesat me një këngëtare, teksa po diskutonin në rubrikën “Trotuar” në “E Diell”,

Prej disa muajsh është bërë e ditur se evenimenti “American Music Awards 2020” do mbahet sot më 22 nëntor.