Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Në pritje të ëmbël: Aktorja shqiptare nënë për herë të dytë

27/02/2021 - 20:11

Eliza Dushku është një nga emrat më të pëlqyer në botën e kinematografisë. Aktorja shqiptare me famë ndërkombëtare është mjaft aktive në rrjetet sociale  pasi herë pas herë ndan me ndjekësit foto dhe video nga përditshmëria e saj, duke përfshirë edhe udhëtimet.

Së fundmi nëpërmjet një postimi në Instagram, aktorja ka bërë të ditur se është në pritje të fëmijës së dytë.

Eliza u shfaq në foto me një fustan të kaltër, ndërsa në fokus kishte vënë barkun e saj të rrumbullakuar. Bukuroshja brune nuk na tregoi më tepër përsa i përket gjinisë së foshnjës. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Peter Palandjian tanimë do të jenë prindër për herë të dytë.

Kujtojmë se Dushku ndeshi në vëmendjen e regjizorëve kur ishte 10 vjeç. Ajo u zgjodh pas një kërkimi pesë-mujor për rolin kryesor të Alice në filmin ‘That Night’. Në 1993, Dushku mori një rol si Pearl në krah të Robert De Niros dhe Leonardo DiCaprios në filmin ‘This Boy’s Life’, një rol që sipas saj i hapi shumë dyer. Vitin më pas ajo luajti rolin e vajzës adoleshente të Arnold Schwarzenegger dhe Jamie Lee Curtis në True Lies. Ajo kishte pjesë edhe në ‘Bye Bye Love’ si vajza e Paul Reiser, si Cindy Johnson në ‘Race the Sun’, dhe shumë e shumë role të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Balerini i njohur shqiptar, Kledi Kadiu, ndau me fansat lajmin se shumë shpejt do të bëhej baba për herë të dytë.

Aktori hollivudian, Christian Bale është i njohur për transformimet e jashtëzakonshme duke iu përshtatur roleve filmike.

Dua Lipa artistja shqiptare me famë botërore, është një figurë shumë e dashur për publikun.

Jennifer Lopez është ndarë përfundimisht nga partneri i saj, Alex Rodriguez. Çifti ka njoftuar për ndarjen në një deklaratë të bërë pak d

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.