Organizoi festën e 30-vjetorit, radio në Britani ndalon muzikën e Rita Orës

04/12/2020 - 15:46

Edhe pse Rita Ora kërkoi falje të hënën për festën që organizoi në një restorant në Londër për 30-vjetorin e lindjes, apo pagoi gjobën me vlerë 10,000 funte, këngëtarja shqiptare me famë botërore do të vijojë të penalizohet.

Prezantuesi i emisionit të mëngjesit në Radio Exe në Britaninë e Madhe, Ben Clark njoftoi se ai po e vinte në listën e zezë këngëtaren shqiptare. Pasi lëshoi këngën e saj "I Will Never Never You Down" për dëgjuesit dhe diskutoi veprimet e saj, ai tha:

"Unë nuk mund të flas për ndonjë prezantues tjetër të Radio Exe, por që tani, për një të ardhme të parashikueshme, nuk do të lëshoj asnjë nga këngët e saj. Ju nuk mund ta rrotulloni kokën, apo jo? Mendja tundet. Vajza ime 11-vjeçare më tha natën tjetër: Babi, a mund të vijë ndonjë nga miqtë e mi pas shkollës?, dhe unë i thashë: Jo!, pse ?! Ne jemi në mes të një bllokimi. Nëse një 11-vjeçare mund ta tërheqë atë, me siguri Rita mund … Kështu që në të ardhmen e parashikueshme, unë nuk do të lëshoj asnjë këngë të Rita Orës."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fifi i bëri të gjithë lëmsh me deklaratat për “Stracciatella-n” e saj.

Këngëtarja e njohur Dua Lipa ka treguar gjithmonë se sa e lidhur është me vendin e saj të lindjes dhe së fundmi i ka bërë thirrje të gjit

Prej muajsh, aktorja durrsake Olta Gixhari është zhvendosur në Spanjë për të jetuar me bashkëshortin e saj, të cilin ende nuk e ka zbulua

Harry Brant, një model dhe djali i koleksionuesit të artit bashkëkohor Peter Brant dhe gruas së tij, supermodeles Stephanie Seymour, ka v

Alex Rodriguez është gati të martohet me JLo sa më parë të jetë e mundur.

Ditën e djeshme në shumë media online qarkulloi me shpejtësi lajmi se Çiljeta Xhilaga ishte larguar nga Partia Demokratike pasi ishte zhg

Ben Affleck dhe Ana de Armas i kanë dhënë fund lidhjes së tyre.

Në muajin dhjetor të vitit 2019, martesa e Justin Timberlake dhe Jessica Biel ishte pranë përfundimit, për shkak të disa fotove ku artist

Ermal dhe Sabri Fejzullahu janë dy emra mjaft të dashur për shqiptarët.

Moderatorja e njohur, Xhemi Shehu është mjaft diskrete përsa i përket jetës së saj private. Xhemi ka preferuar ta mbajë sekret bashkëshor