Pa bërë 1 vit bashkë, aktori i njohur Ben Affleck ndahet nga partnerja

19/01/2021 - 11:06

Ben Affleck dhe Ana de Armas i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Çifti nuk ka mundur të qëndrojë më shumë se një vit bashkë për shkak të qëllimeve të ndryshme që kanë për jetën.

Një burim tha për “People” se Ana nuk dëshiron të qëndrojë më në Los Angeles ndërsa Ben duhet të qëndrojë pasi fëmijët e tij jetojnë aty.

“Ndarja ishte miqësore, por Ana ishte ajo që kërkoi ndarjen”, ka thënë një burim pranë Us. Ben dhe Ana kanë bërë një lëvizje në lidhje me jetën e tyre. Të dy nuk mund të zgjidhnin çështjet dhe kanë vendosur t’i japin fund marrëdhënies së tyre”.

Fituesi i ‘Oscar’, 48 vjeç, dhe aktorja, 32 vjeçe, xhiruan “Deep Water” së bashku përpara se të ndiznin thashetheme për romancë. Dyshja filluan lidhjen në mars të vitit 2020 gjatë një udhëtimi për në Kubë. Më pas ata u panë krah njëri-tjetrit edhe në Kosta Rika.

Affleck dhe de Armas zyrtarizuan romancën e tyre në rrjete sociale në prill të vitit 2020, kur aktorja po festonte ditëlindjen e saj. Ata e kaluan karantinën bashkë dhe dukeshin shumë të dashuruar, por mesa duket kaq ka zgjatur mes tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtari Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvije Jao kanë celebruar dashurinë e tyre me martesë.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Behar Mera do të jetë zyrtarisht pjesë e emisionit të humorit, "Klanifornia". 

Adele është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki pas dy vitesh negociata.

Reperi i njohur, Mozzik është një nga më të paguarit në tregun muzikor shqiptar.

Romain Gavras ka konfirmuar ndarjen nga Rita Ora pas disa muajsh lidhjeje.

Koronavirusi i ka marrë jetën kuzhinieres kosovare, Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka. 

Një ndër reperet më në zë të momentit është padyshim Tayna.

Ish-moderatorja e njohur Floriana Garo, e cila prej disa vitesh jeton në Gjenevë të Zvicrës së bashku me familjen, së fundmi ka ardhur të

Supermodelja e famshme Heidi Klum ka vendosur që ta lejojë vajzën e saj Helena t’i hyjë botës së modës.