Pas suksesit në Sanremo, shfaqet vëllai "problematik" i Alketa Vejsiut! Çfarë komenton për motrën (FOTO)

15/01/2020 - 09:45

Alketa Vejsiu, ditën e djeshme ndau një ndër sukseset më të mëdha të karrierës së saj, pjesëmarrjen në “Sanremo”. Por, përtej urimeve nga ndjekësit dhe miqtë e saj, pikas dhe komenti i vëllait të saj, Endri Vejsiu, një emër i njohur nga media, jo vetëm për shkak të lidhjes së ngushtë me moderatoren, por edhe problemeve të tij me drejtësinë.

“URIME KRENARIA IME”, shkruan Endri Vejsiu, duke e shoqëruar me një emoji zemrash.

Ndërkohë që nuk ka munguar as përgjigja e moderatores: “Të kam shpirt”.

Vëllai i Alketa Vejsiut, Endri Vejsiu u arrestua më 30 shtator të 2018-s në aksin rrugor Milot-Lezhë, ku kishte fshehur në makinën e tij tip “Opel”, 4 mina me telekomandë, 3 kilogramë kanabis dhe pistoletë TT. Nga hetimet e prokurorisë, Vejsiu rezultoi se ka shërbyer si korrier i një personi tjetër, që kishte si synim të trafikonte katër mina nga porti i Shëngjinit në drejtim të Italisë. Gjykata e Lezhës për të ka dhënë dënimin me 5 vite “shërbim prove”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo ka blerë një prej apartamenteve më të shtrenjta në Portugali.

Mbrëmjen e djeshme në emisionin "Soiree" në Top Channel ishte nata e Durrësit dhe mes të ftuarve nga qyteti bregdetar ishte edhe moderato

Shumë kohë më parë moderatorja Fjodora Fjora dhe stilisti Joni Peçi kanë pasur një debat të ashpër në emisionin "Opinion".

Dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe Bebe Rexha do të jenë pjesë e sezonit të ri të spektaklit  të njohur ‘The Voice’.

Më 9 dhjetor të vitit të kaluar bota e muzikës mori lajmin e hidhur për vdekjen e reperit të njohur Juice WRLD.

Ditën e djeshme, aktorja dhe modelja Pamela Anderson përmes një ceremonie të fshehtë u martua në Malibu me 74-vjeçarin Jon Peter.

Pas shkëlqimit të saj absolut në edicionin e 26-të të Screen Actors Guild Awards dhe shpresës që “u injektoi” fansave të saj për një rikt

Debati në rrjetet sociale i dy miqve Bes Kallaku dhe Ermal Mamaqi, duket se u shua, por tani që po afrohet premiera e filmit ‘I Love Trop

Aktorja turke Hazal Kaya, e njohur në Shqipëri me rolin e Nihalit në serialin "Dashuri e ndaluar", në muajin nëntor të vitit të kaluar so

I ftuar sot në emisionin “Wake Up” në Top Channel, moderatori dhe producenti Ermal Mamaqi ka zbuluar shifrën e kostos së filmit të tij "I