Pas zënkës, ja si është sot raporti Eneda Tarifa – Albana Osmani (FOTO)

12/11/2019 - 10:11

Eneda Tarifa konkurroi të dielën te “Kënga Magjike” me një kompozim të Flori Mumajesit, “Ma zgjat dorën”, teksti i të cilës është: Të dy jemi në greminë/Vetëm unë po bie shpirti im/A do ma zgjasësh dorën?”.

Mesa duket, pas zënkës së katër viteve më parë me mikeshën e ngushtë Albana Osmani, raporti i tyre është përmirësuar, pasi në një Instastory, moderatorja shkruan: “Eneda Tarifa, gjithmonë do të kesh duar që do të mbajnë!”.

Në 2015-n, Eneda dhe Albana u përfolën se patën një zënkë, që i dha fund shoqërisë së tyre disa vjeçare. Asokohe, u tha se shkak u bë kopertina e revistës “Star”, për të cilën mikeshat u zunë se cila do të dilte e para.

Në një status të gjatë, Albana Osmani u shpreh se “nuk është zënë kurrë me dikë për një copë kopertine”, ndërsa në mars të vitit të kaluar, e ftuar në “Thumb” tha:

“Flas me Enedën. Më vjen keq që historia me të u përkthye ashtu. Të dyja e vuajtëm mungesën e shoqes. Kam folur, por nuk mund të them se jemi si ishim më përpara. Më vjen keq për këtë, pasi unë Enedën e dua shumë, është njeri me virtyte. Të gjithë gabojnë në një moment. Është e kaluar gjithçka. Nuk takohemi, por flasim.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbyllet emisioni "Casa de los 3s" i moderuar nga Dajana Shabani dhe Besmir Metani dhe Hermes Nikaj i njohur si "Zogu i Tiranës", i cili d

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi

Pak ditë më parë, Justin Timberlake u fotografua nën shoqërinë e aktores Alisha Wainwright në New Orleans.

Aktorja me origjinë shqiptare me famë botërore Eliza Dushku do të japë ndihmën e saj për të prekurit e tërmetit të 26 Nëntorit në Shqipër

Pas tërmetit tragjik që goditi vendin tonë më 26 nëntor, këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha fluturoi drejt Shqipërisë për të takuar

Të shumtë janë emrat e personazheve të njohura të televizionit dhe showbiz-it që u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti dhe ndihmuan m

Ai ishte një ndër personazhet e njohur të ekranit i cili u angazhua maksimalisht për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në qytetin e Dur

Për tërmetin e së martës (26 nëntor), që la 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar, u solidarizuan pothuajse të gjithë artis

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha ka mbërritur në fshatin Bubq, ku po sheh nga afër familjet e prekura nga tërmeti i

Ermal Meta, këngëtari me origjinë shqiptare i cili jeton në Itali ku është mjaft i famshëm është sensibilizuar me situatën e vështirë në