Përzirje midis “Truman Show” dhe kopshtit zoologjik, kështu e përshkron Princi Harry jetën mbretërore

16/05/2021 - 10:58

Princi Harry e përshkroi jetën mbretërore si një përzierje midis filmit “Truman Show” dhe kopshtit zoologjik, në një intervistë me Dax Shepard për podcast-in e tij “The Armchair Expert”.

Duka i Sussex zbuloi se ai dëshironte të largohej nga familja mbretërore që kur ishte 20 vjeç dhe shpjegoi se, përfundimisht, e mori atë vendim për të thyer ciklin e “dhimbjeve ose vuajtjeve” që kishte provuar gjatë rritjes.

Ndër arsyet e ndarjes së tij me Windsor-ët, Harry gjithashtu përmendi vdekjen e nënës së tij, Lady Diana.

“Isha 20 vjeç dhe mendova: Unë nuk e dua këtë punë, nuk dua ta bëj. Shikoni çfarë ndodhi me nënën time? Si mund të ndërtoj ndonjëherë një familje, të kem një grua, kur e di se mund të të ndodhë sërish?”, tha ai.

Sa i përket babait të tij, Charles, princi beson se ai në një farë mënyre ka vuajtur ose trashëguar vuajtjet e prindit të tij.

“Unë nuk mendoj se duhet të drejtojmë gishtin ose të fajësojmë dikë, por unë me siguri kam përjetuar një formë të dhimbjes ose vuajtjes për shkak të dhimbjes ose vuajtjes që babai im ose prindërit e mi mund të kenë pësuar. Kështu që dua të sigurohem që ta thyej këtë cikël”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Babai i Ledrit, Agroni feston sot ditëlindjen dhe nuk kishin si të mungonin urimet e veçanta nga bashkëshortja e tij Xheraldina dhe nga L

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emsionin "Ftesë në 5" me Bieta Sulon, por gjërat nuk kanë shkuar mirë gjatë inte

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Kim Kardashian ka shpjeguar arsyen pse u divorcua nga Kanye West.

Modelja Irina Shayk dhe reperi Kanye West nuk e kanë konfirmuar ende romancën e tyre, por fotot e shkrepura nga paparaci kanë zbuluar gji

Ermal Meta ka shënuar një tjetër super sukses dhe s’mund të na bënte më krenarë.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se e kanë çuar lidhjen e tyre në një tjetër nivel, pasi ditët e fundit kanë vendosur të jetojnë së b

Këngëtari i dashur për publikun, Shpat Kasapi ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me të fejuarën, Selvije Jao.

Kohët e fundit është përfolur në media se Olti nuk u zgjodh opinionist në "Big Brother" pasi ka patur një konflikt mes tij dhe Arbanës.

Megjithëse pa përfunduar ende divorcin nga gruaja e tij e gjashtë vjetëve Kim Kardashian, reperi Kanye West është fotografuar me supermod