Pirro Çako më në fund dorëzohet, kush është gruaja që e bëri baba për herë të dytë në moshën 55-vjeçare

09/05/2021 - 21:36

Muzikanti Pirro Çako është bërë baba për herë të dytë në fshehtësi të plotë. Por miqtë ia kanë nxjerrë sekretin, pasi kanë ndarë me njëri-tjetrin këtë lajm të bukur në jetën e Pirros, madje disa janë habitur, duke qenë se ai ndonjëherë e kishte shprehur hapur se nuk kishte plane për fëmijë tjetër, pas Anthonyt.

Por ja që ‘kurrë mos thuaj kurrë’ vlen të përmendet dhe në rastin e kantautorit, i cili ka qenë shumë produktiv në muzikë, duke qenë se sapo ka publikuar krijimet e tij të albumit ‘Çelu’ të Elvana Gjatës.

Ky titull i shkon përshtat edhe momentit të tij të jetës, pasi është bërë baba për herë të dytë në moshën 55-vjeçare i djalit që e ka pagëzuar me emrin Amadeus. Partnerja e tij ka sjellë në jetë pak javë më parë djalin e tyre, duke nisur kështu një kapitull të ri në jetën e tij.

Çifti u fotografua nga paparazzi i “Panorama Plus” në maj të vitit të kaluar në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Të kombinuar në veshje dhe shumë të lirshëm, në foto ata dukeshin se vërtet janë bërë për njëri-tjetrin.

Historia e tyre u zbulua pak kohë më parë në një darkë VIP, të organizuar në Jug nga miku i tij, Ardit Gjebrea, ku Pirro Çako kishte zgjedhur të shkonte çift.

Mësohet se ajo punon kancelare në një institucion të rëndësishëm të drejtësisë në vend dhe është gati 20 vite më e re se ai. Për jetën private Pirro kishte kohë që nuk fliste, por vendosi të thoshte dy fjalë në programin ‘E diela Shqiptare’.

Vajza, e cila flitet se punon pranë një Gjykate në Tiranë, ishte miqësuar në shoqërinë mes artistësh të Pirros, ku përveç familjes së Gjebresë, ishin edhe Juliana Pasha me bashkëshortin, Altin Llakajn, çifti Venera Lumani e Lind Islami, Olsi Bylyku etj. Kjo nënkuptonte se Pirro e merr gjithmonë me vete të dashurën në festat ku zgjedhin të shkojnë çift.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emsionin "Ftesë në 5" me Bieta Sulon, por gjërat nuk kanë shkuar mirë gjatë inte

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Kim Kardashian ka shpjeguar arsyen pse u divorcua nga Kanye West.

Modelja Irina Shayk dhe reperi Kanye West nuk e kanë konfirmuar ende romancën e tyre, por fotot e shkrepura nga paparaci kanë zbuluar gji

Ermal Meta ka shënuar një tjetër super sukses dhe s’mund të na bënte më krenarë.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se e kanë çuar lidhjen e tyre në një tjetër nivel, pasi ditët e fundit kanë vendosur të jetojnë së b

Këngëtari i dashur për publikun, Shpat Kasapi ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me të fejuarën, Selvije Jao.

Kohët e fundit është përfolur në media se Olti nuk u zgjodh opinionist në "Big Brother" pasi ka patur një konflikt mes tij dhe Arbanës.

Megjithëse pa përfunduar ende divorcin nga gruaja e tij e gjashtë vjetëve Kim Kardashian, reperi Kanye West është fotografuar me supermod

Këngët e Dua Lipas kryesojnë listën e më të dëgjuarave në radion dhe televizionin britanik për vitin 2020, falë albumit të saj fitues të