“Po vjedhin krijimtarinë time, do i hedh në gjyq…”, revoltohet Adelina Ismaili

09/11/2019 - 19:12

Edhe pse jo shumë aktive në skenën shqiptare, këngëtarja Adelina Ismaili është tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar për talentin dhe vokalin e saj ndër vite.

Adelina Ismaili, ka publikuar së fundmi në ‘Instastory’ diçka që e ka revoltuar së tepërmi.

Ajo akuzon dy këngëtarë të tjerë kosovarë të cilët sipas saj po i vjedhin produktin muzikor dhe krijimtarinë dhe paralajmëron se së shpejti do i ndjekë në gjyq.

“Nëse ka një arsye pse po i gëzohem krijimit së qeverisjes së re në Kosovë, është besimi im që vërtet do të fitoj gjyqet kundër hajnave që me dekada vjedhin, bastardojnë dhe shkatërrojnë idetë dhe krijimtarinë time”, ka shkruar këngëtarja e njohur.

Ky shpërthim i këngëtares ka ardhur pasi një nga këngët e saj më të dashura që ka kënduar pas luftës, “Shko n’RrS” është interpretuar këtë vit nga Albina Kelmendi dhe Taulant Bajraliu në një emision për Vitin e Ri 2020.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Eneda Tarifa është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri.

Këngëtarja Ariana Grande po kalon disa probleme shëndetësore, çka mund ta detyrojë të anulojë koncertet e saj për turneun botëror.

Duka i Yorkut ka folur publikisht për BBC rreth akuzave për përdhunim ku tha se incidenti i përfolur me një amerikane 17-vjeçare nuk ka n

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin ‘Shiko kush luan’ ka qenë e ftuar këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Fifi, e cila na s

Bebe Rexha ka arritur një sukses të madh me këngën “Meant to be”.

Ronela Hajati dhe Young Zerka janë dy ndër personazhet më të dashur të publikut e që marrëdhënien e tyre nuk kanë dashur ta sqarojnë asnj

Lajmi se Rudina Dembacaj ka tashmë një histori të re dashurie me një biznesmen, ish-deputet është shndërruar në kryefjalën e mediave.

Këngëtari Aaron Carter ka përfunduar në spital në Florida.

Genta Ismajli është një nga ato këngëtare që jetën e saj private e ka mbajtur larg syrit të mediave rozë.

Rudina Dembacaj pranoi për herë të parë se është drejt divorcit me bashkëshortin e saj Aleks, prej muajit qershor.