Reperi humb jetën në moshën 21-vjeçare

08/12/2019 - 17:45

Reperi amerikan Juice WRLD ka humbur jetën në moshën 21- vjeçare për shkak të arrestit kardiak.

Sipas mediave të huaja ylli i muzikës rep ndodhej në Aeroportin Midway të Chicagos këtë mëngjes.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Jarad A Higgins, pati gjakderdhje nga goja kur mbërritën mjekët, sipas TMZ.

Ai ishte akoma i vetëdijshëm kur u dërgua në spital, por vetëm pak minuta më vonë humbi jetën.

Këngëtari ishte në një tur botëror këtë periudhë, duke mbajtur koncerte në disa shtete.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Georgina Rodriguez ka festuar në 27 janar 26 vjetorin dhe poston në rrjetet sociale një foto familjare me fëmijët dhe Cristiano Ronaldo,

Takimi mes Jennifer Aniston dhe Brad Pitt, në prapaskenat e Sag Awards, ka entuziazmuar fansat dhe me sa duket, nuk ka vetëm një detaj që

SYRI.net  shkruan se televizioni Top Channel ka paditur në Gjykatën e Rrethit Tirane aktoren Delinda Disha,  ecila 6 muaj më parë u largu

Miliarderja Kylie Jenner ka zbuluar se kishte udhëtuar me helikopterin që i mori jetën Kobe Bryant dhe vajzës së tij, ndaj kjo ngjarje tr

Moderatorja Fatma Methasani dhe shefi i kuzhinës Alfio Rrotani janë bërë prindër për herë të parë.

Prej disa ditësh boksieri Kristian Prenga po përflitet për një lidhje dashurie me ish-banoren e "Big Brother", Rike Roçi.

Jelani Maraj, vëllai i reperes Nicki Minaj është dënuar të hënën me 25 vjet burg, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë 11-v

Në numrin e ri të "Vouge" britanik, modelja Irina Shayk foli për herë të parë për ndarjen nga Bradley Cooper pas katër vitesh së bashku.

Këngëtarja Selena Gomez është shprehur rreth gjendjes së saj pas ndarjes nga këngëtari Justin Bieber.

Pamela Anderson ka publikuar fotografitë e para me bashkëshortin, Jon Peters, me të cilin bëri një ceremoni sekrete në fillim të kësaj ja