Për Robert Berishën, gruaja ka vendin e vet, por edhe dashnoret janë shumë në modë!

10/12/2019 - 10:51

Këngëtari Robert Berisha ishte i ftuar në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon, ku ka folur edhe njëherë për divorcin e tij nga Nora, si dhe marrëdhënien që të dy ruajnë me njëri-tjetrin.

Teksa tregonte se vazhdon të ketë shumë respekt për Norën apo për faktin se marëdhënia e tyre është në pauzë dhe të ardhmes nuk i dihet, Roberti ka habitur me deklaratën kur po fliste për këngën e re të cilën do ta publikojë këtë muaj.

"Është një këngë shumë e bukur me një tekst shumë interesant. Këtu në Shqipëri ju i thoni "dashnore" të dashurës ndërsa në Kosovë e dashura është e dashur. Kur dëgjova demon e këngës pyeta po pse dashnore."Jam i ulur në një tavolinë dhe po e pi unë një gotë raki, po mendoj për dashnoren time, m’ka marr malli me ja pa dy sytë e zi’m kështu është teksti. Edhe është shumë "in" për ta bërë si këngë se nuk e besoj që ka shqiptar që nuk ka dashnore."

I pyetur nga Bieta se në cilin kuptim ishte përdorur fjala “dashnore” të Shqipërisë apo të Kosovës, Roberti tregoi:

"Sidomos pas tërmetit që më vjen keq që po e hapim këtë temë, jemi një Kosovë Shqipëri. Si në Kosovë, si në Shqipëri, kjo puna e dashnoreve është shumë në modë dhe besoj që ka për t’ju pëlqyer kënga ime. Gruaja ka vendin e vetë në shtëpi, po edhe dashnores është mirë t’i dedikosh këngë se edhe ato të shkretat kanë nevojë diku të përmenden. Të dashur unë nuk kam. Kjo këngë është për të gjithë ata që kanë të dashura përveç grave. Hallal iu qoftë, si e menaxhojnë këtë punë! Për Zotin po! Dedikim apostafat për të gjithë burrat që kanë dashnore."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dj i njohur Sardi i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij më të fundit, gjatë një interviste për emisionin “Pushime on Top”, ku është

Këngëtarja Besa Kokëdhima publikoi ditën e djeshme projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar "Don"’.

Policia ka arrestuar këngëtarin shqiptar nga Kosova, Korab Jetishi, i biri i këngëtarit të njohur, Shkëlzen Jetishi, për shkelje të masav

Miley Cyrus dhe Cody Simpson i kanë dhënë fund lidhjes së tyre prej 10 muajsh. Thashethemet për ndarjen e çiftit nisën këtë të enjte më 1

Fëmijët e Brad Pitt raportohet se nuk i kanë takuar prej vitesh gjyshërit e tyre. Sipas “Mirror”, arsyeja ka të bëjë me armiqësinë që Ang

Një ditë më parë, Sara Hoxha ndau me ndjekësit në Instagram një foto të sajën, e cila duket se tërhoqi goxha vëmendjen e publikut.

Para dy javësh, këngëtari i njohur shqiptar, Art Abazi njoftoi ndjekësit e tij në rrjetet sociale se ishte prekur nga Covid-19 dhe se ndo

Jo vetëm në këngë, Rita Ora fiton një vëmendje të madhe dhe me fotot që poston në rrjete sociale.

Brad Pitt është një ndër aktorët më të dashur sidomos nga femrat.

Pas shumë vitesh punë në Top Channel, moderatorja Xhemi Shehu së fundmi është përfolur se është larguar nga televizioni.