Rudina Hajdari hap dyert e shtëpisë: Vajza më shikon në TV dhe përmend shpesh fjalën parlament

17/10/2020 - 22:30

Në emision Fit Station, këtë të shtunë dha intervistë deputetja Rudina Hajdari. Për herë të parë politikanja hapi dyert e shtëpisë së saj për gazetaren Cenkuela Hasa, ku rrëfeu për ditën e saj, familjen, politikën.

Në një rrëfim ndryshe Hajdari foli edhe për vajzën e saj!

“Si të gjithë fëmijët Sihana shkon në kopsht, ajo e ka pak të vështirë jetën, sepse jeton edhe në Shqipëri edhe në Amerikë, i ati saj jeton andej, mundohemi të ketë një jetë sa më stabël por prapë nuk është e lehtë. Ajo është një fëmijë shumë pozitiv, shumë e dashur dhe ne mundohemi ta rrisim atë sa më mirë”, u shpreh deputetja.

Pyetjes së gazetares se si e komenton vajza Rudinën, kur e sheh atë nga ekrani agresive në parlament, duke bërtitur, Hajdari i është përgjigjur me nota humori.

“Padyshim tani e ka kuptuar që unë punoj diku në parlament edhe e përmend fjalën parlament shpesh, si duket edhe nga shoqëria, nga njerëzit që takon apo edhe nga familja ime, ndonjëherë edhe më imiton, kështu është një gjë shumë e bukur. Po më imiton edhe kur jam me nerva, dhe thotë mami dukesh shumë e bukur kur je agresive”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ditën e sotme ka dhënë lajmin se do të jetë prezantuese e MTV Europe Music Awards 2020 që do të zhvi

Ish-mbreti Albert i Belgjikës është takuar me të bijën, Princesha Delphine, pas një beteje ligjore të kësaj të fundit për të fituar statu

Blogerja shqiptare, Sara Karaj ditën e sjeshme ka sjellë në jetë vogëlushin e saj të parë.

Prezantuesi i njohur italian, Gerry Scotti ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Instagram se është infektuar me koronavirus.

Dikur ishin mikesha, por sot Tayna dhe Dafina e kanë ftohur marrëdhënien e tyre.

Kjo nuk është hera e parë që për bashkëshorten e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës qarkullojnë teori konspirative të njohu

Largimi i Dojna Memës nga Top Channel pak muaj më parë bëri shumë bujë në rrjete sociale.

I ftuar mbrëmjën e kaluar në emisionin “Shiko kush luan”, Capit T nuk mundi t’i shpëtonte sfidës “Paintball”.