“Për sa kohë janë gjallë duhet ta përjetojnë ferrin çdo ditë”- Landi Hysi reagon ashpër ndaj vrasësve të grave

28/02/2020 - 12:27

Vrasjet e dy grave njëra pas tjetrës tronditën nga bashkëshortët e tyre tronditën vendin.

Ndaj këtij fenomeni të dhimbshëm për shoqërinë shqiptare reagoi këngëtari Landi Hysi.

Me një notë proteste në Instagram, ai shprehu indinjatën ndaj personave që vrasin gra dhe përdhunojnë fëmijë.

Duke i konsideruar “mosqenie njerëzore” Landi u shpreh se ata duhet ta përjetojnë ferrin çdo ditë dhe jo vetëm kur të vdesin.

“Sigurisht ka një vend të veçantë në ferr për ata që vrasin gra e përdhunojnë fëmijë, apo i ngacmojnë seksualisht por kjo është pas vdekjes.

Ajo që them është për sa kohë janë gjallë këto mosqenie njerëzore duhet ta përjetojnë ferrin çdo ditë”, shkuan Landi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur Pink ka treguar është prekur nga koronavirusi. 

Pas kthimit nga Amerika, këngëtari Robert Berisha qëndroi 14 ditë në izolim në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, si rrjedhojë e masës së

Oprah Winfrey, moderatorja e famshme amerikane, ka deklaruar se do të dhurojë 10 milionë dollarë për të mbështetur njerëzit dhe qytetet n

Leonardo DiCaprio do të ndihmojë në nismën e Fondit të Ushqimit të Amerikës, i cili tashmë ka mbledhur 12 milionë dollarë për të ndihmuar

Aktori turk mjaft i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug është dërguar në spital pasi dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi.

Pas lajmit që qarkulloi në disa media se xhaxhai i këngëtares Greta Koçi është dënuar me 7 vite burg pasi ka përdorur emrin e saj për të

Një tjetër vdekje e një artisti është shënuar nga koronavirusi.

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk e ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koro

Trajneri i njohur i dialektit, 76-vjeçari Andrew Jack ka humbur jetën të martën në një spital në Surrey, pas betejës me koronavirusin.