Sfidë në distancë mes Kate Middleton e Meghan Markle (FOTO)

07/11/2019 - 21:43

Të dyja rrezatuese, të bukura dhe të veshur me blu. Kate Middleton dhe Meghan Markle e sfiduan njëra-tjetrën në distancë, secila duke luajtur në një angazhim zyrtar në Londër. E para, me bashkëshortin e saj William, mori pjesë në përurimin e bamirësisë Kombëtare të Emergjencave të Mirëbesimit, e dyta shoqëroi Princin Harry në përkujtimin e heronjve të luftës britanike.

Kate shfaqte një nga buzëqeshjet e saj më të mira, pamja e saj dukej perfekte nën një fustan blu. Dukët e Kembrixhit u takuan me të mbijetuarit e zjarrit të Kullës Grenfell dhe sulmeve terroriste në Kishën St Martin-in-the-Fields në Londër, përpara se të marrin pjesë në nisjen e bamirësisë. Middleton ka folur me dashuri me njerëzit, duke u identifikuar me rolin e saj si mbretëresha e ardhshme.

Meghan ishte më e ashpër nën një pallto blu dhe kapelë me një vello. Duka dhe Dukesha e Sussex nderuan të rënët në luftën e kombit gjatë një ceremonie në Field of Remembrance jashtë Westminster Abbey, në të cilën Markle mori pjesë për herë të parë.

E pamundur të mos bësh një krahasim midis dy kunatave të cilat edhe pse nuk u takuan, bënë gjithçka për të vjedhur skenën e njëra-tjetrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Leonardo DiCaprio, një prej aktorëve më të mirë hollivudianë feston ditëlindjen.

Pushimet për këngëtaren e famshme shqiptare, Bebe Rexha nuk kanë kaluar sikurse duhet, sepse ajo ka marrë një ftohje.

Dy moderatoret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu kanë zbuluar se aktorja Anna Lika është në një lidhje dashurie me producentin Drilon Hoxh

Pak kohë më parë këngëtari i njohur i skenës shqiptare, Sabri Fejzullahu, bëri një deklaratë të fuqishme në lidhje me blerjet e klikimeve

Këngëtarja origjinë shqiptare Dua Lipa pak ditë më parë ka qenë e ftuar në emisionin e mëngjesit në radion ‘Kiss Fm’ në Britani ku ndër t

U bë kohë që në media komentohet jeta private e këngëtares së njohur shqiptare, Rovena Dilo.

Emisioni i kaluar i “Shiko Kush Luan” bëri bujë të madhe në mediat rozë për shkak të përgjigjeve të këngëtarit Young Zerka ndaj këngëtare

Si shumë personazhe të njohur edhe jeta në çift e Arkimed Lushës (Stresit), nuk është e panjohur.

Edhe pse jo shumë aktive në skenën shqiptare, këngëtarja Adelina Ismaili është tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar për talentin dhe voka

Modeli Anwar Hadid është akuzuar të premten për vjedhjen e kufjeve Airpods në një rrugë në Londër.