Shakira shet të drejtat e saj muzikore për miliona dollarë

13/01/2021 - 15:35

Shakira është artisja e fundit që ka shitur të drejtat e saj muzikore për një shumë miliona dollarëshe, raporton BBC.

Të gjitha 145 këngët e saj, duke përfshirë "Hips Don’t Lie", "Whenever, Wherever" dhe "She Wolf", janë të përfshira në marrëveshje.

Këngët e kanë bërë atë këngëtaren më të shitur latine të të gjitha kohërave, me 80 milionë disqe të blera në të gjithë botën.

Ajo nënshkroi marrëveshje me kompaninë Hipgnosis Song Fund, që gjithashtu kohët e fundit bleu muzikën e Bob Dylan dhe Neil Young.

Hipgnosis ka harxhuar miliarda dollarësh gjatë viteve të fundit, duke blerë të drejtat muzikore të artistëve si Nile Rodgers, Bob Dylan, Blondie, Barry Manilow, Chrissie Hynde dhe Fleetwood Mac’s Lindsey Buckingham.

Që nga publikimi i albumit të parë të këngëtares latine në vitin 1991, në moshën 13 vjeç, ajo ka shitur më shumë se 80 milion albume, fitoi tre Grammy Awards dhe 12 Latin Grammy Awards.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka marrëdhënie shumë të afërta me dy futbollistët e Paris Saint Germain, Neymar dhe Kylian Mbappe.

Moderatorja Einxhel Shkira ka publikuar një foto të koleges dhe mikeshës së saj, Fjoralba Ponari me të dashurin, ku duken shumë të dashur

Pak ditë më parë në media qarkulloi lajmi se aktorja turke, Neslihan Atagul është shtruar me urgjencë në spital.

Aurela Basha ka postuar një foto shumë familjare dhe të përzemërt të liderit të opozitës, Lulzim Basha i cili përtej politikës është dhe

Pasi kaloi me simptoma të lehta Covid-19, prezantuesja Kiara Tito mblodhi të gjithë miqtë e ngushtë për ta pritur bashkë datën 19 janar,

Këngëtari i njohur Justin Bieber është kthyer në vitet e adoleshencës duke kujtuar se si u arrestua në vitin 2014.

Anita Haradinaj në profilin e saj në Instagram ka postuar një fotografi në krahët e bashkëshortit të saj, Ramush Haradinaj.

*Rrëfimi i veçantë/ Taulant Balla tregon si u njoh me bashkëshorten që vinte nga një familje e persekutuar

Vildane Zeneli pothuajse çdo ditë komentohet në shtypin rozë për pozat seksi, për të rejat në karrierën si modele, por më e komentuara mb

Anxhela Peristeri ishte e ftuara e mbrëmjes së djeshme në “Jonida’s Room”, emisionin e Jonida Maliqit nê Vizion Plus.