Shëtitje me familjen, Ronaldo thyen karantinën

30/03/2020 - 19:35

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë parë në rrugët e Funchal, duke nxjerr shëtitje fëmijët e tyre, imazhe që në dukje nuk kanë asgjë të keqe, por ky nuk është momenti i duhur për ta bërë diçka të tillë, në një kohë kur e gjithë bota është në emergjencë si pasojë e Covid-19. Sulmuesi i Juventuesit e ka përfunduar prej kohësh karantinën e detyruar, fill pasi shoku i tij Daniele Rugani rezultoi pozitiv, por sërish këto pamje kanë sjellë polemika të shumta në Portugali.

Qeveria portugeze ka nxjerr një dekret që kufizon lëvizjet e njerëzve nga 22 marsi deri më 6 prill, urdhër të cilin Ronaldo nuk e ka respektuar. Ashtu si në shumë vende të botës edhe në Portugali ndalet lëvizja e më shumë se një personi, përjashto rastet kur kanë emergjenca. Shëtitje ma familjen, pa një rast emergjent, pa masa mbrojtëse, ka bërë që mbi CR7 të vërshojnë shumë kritika.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karantina dhe kriza ekonomike ka prekur edhe Al Bano-n, që nuk mund t’u kthehet koncerteve live, dhe si shumë sipërmarrës është i shqetës

Moderatorja Arbana Osmani është tepër aktive në rrjetet sociale dhe vazhdimisht ndan me ndjekësit e saj të shumtë, detaje nga jeta e saj

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, i ftuar në emisionin ‘E Diell’ tregoi më shumë detaje rreth jetës private po ashtu dhe asaj profesion

Duke qenë se koronavirusi preku çdo sektor ekonomik, edhe këngëtarët shqiptarë kanë pësuar humbje gjatë kësaj periudhe.

Programi “Jo Vetëm Modë”, në Tv Klan solli intervistën me stilistin e njohur Joni Peçi.

Kishte menduar se nuk do të bëhej kurrë nënë për shkak të sëmundjes por modelja e njohur e “Victoria’s Secret”, Romee Strijd ka dhënë laj

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari e cila e ka zhvendosur jetën e saj në Spanjë në krah të partnerit të saj që ka preferuar ta mbajë

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.