Sophia Loren i rikthehet aktrimit në moshën 86-vjeçare

23/09/2020 - 21:19

Aktorja italiane Sophia Loren iu është rikthyer aktrimit pas 11 vitesh shkëputje nga bota e kinematografisë. Ikona e filmave luan në dramën në gjuhën italiane “The Life Ahead”, që do të debutojë më 13 nëntor.

Regjisor i filmit është djali i 86-vjeçares, Edoardo Ponti.

“Kur djali më propozoi rolin, ishte një ëndërr e vërtetë. Nuk mund t humbisja këtë rast. Më pëlqen të portretizoj zonjën Rosa. Ajo është e ashpër, është e brishtë dhe një e mbijetuar. Në shumë mënyra, ajo më kujton nënën time,”– tha Loren.

Fituesja e Oskar do luajë rolin e një gruaje hebraike që i mbijeton Holokaustit dhe ndihmon në rritjen e fëmijëve të prostitutave.

“The Life Ahead” shpreson të bëjë premierën në Romë në fund të tetorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur, Beyonce ka pozuar për numrin e muajit dhjetor të “British Vogue”.

Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë u bënë prindër të një vajze më 22 tetor, të cilën vendosën ta quajnë Geraldina.

Aktorja e njohur hollivudiane, Scarlett Johansson është martuar në fshehtësi me të fejuarin e saj Colin Jost.

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ

Dhjetë ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj  u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Die

Nuk është thashethem, ka një njeri të ri në jetën e Adele.

Gwen Stefani i ka thënë “Po” propozimit për martesë të Blake Shelton, pas 5 vitesh së bashku.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka zbuluar ditën e sotme se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina më në fund e kanë fituar bete