“Sot do jem te dera e spitalit duke të thënë se të dua”, ditëlindja e trishtuar e Rudina Dembacajt (FOTO)

04/07/2020 - 12:36

Moderatorja Rudina Dembacaj, feston sot ditëlindjen. Por duket se dita e saj e veçantë nuk është edhe aq e gëzueshme për të.

Kjo për faktin se babai i saj ndodhet i shtruar në spital. Madje në profilin e saj në “Instagram”, Rudina ka postuar disa foto me të atin dhe tregon se ditëlindjen do ta kalojë pikërisht te dera e spitalit.

“Ditëlindja ime sot, do jetë tek dera e spitalit, duke të të thënë “Të dua Ba”! Je i vetmi njeri që kam adhuruar gjithmonë! Të dua shumë!”, shkroi Rudina krahas fotove ku shfaqej me babanë.

Kujtojmë se në fund të muajit maj, moderatorja zbuloi se i ati kishte probleme shëndetësore dhe ndodhej i shtruar në spital.

Në atë kohë Rudina postoi në “Instastory” një foto ku mbante dorën e tij dhe falënderonte bluzat e bardha për gjithë kujdesin ndaj tij.

“Në përgjithësi nuk i tregojmë momentet e vështira në rrjete sociale. Jo për t’i fshehur, por për të mos transmetuar trishtim tek ata që na ndjekin. Por ja vlen ta bësh publike kur ke falënderime të sinqerta për të thënë”, shkroi Rudina Dembacaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-shoqja e Meghan Markle foli para mediave të huaja për martesën e saj të parë dhe ka ndarë detaje deri më tani të panjohura.

Aktori i humorit, Florjan Binaj u infektua me Covid-19 një muaj më parë dhe arriti ta fitojë betejën me virusin.

Moderatorja Marina Vjollca i ka surprizuar të gjithë ndjekësit e saj me postimin e fundit në rrjetet sociale.

Këngëtarja e suksesshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa së fundmi ka mbledhur disa nga ikonat e muzikës për të bërë këngë remix.

Deputeti i Partisë Socialiste, Eljo Hysko është shëruar nga koronavirusi.

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha duket se nuk po kalon ditë të mira për shkak të problemeve me shëndetin.

Së fundmi Sara Hoxha, e dashura e Ledrit ka postuar një foto ku tregon strijat në pjesën anësore të kofshëve.

Kanye West synon të fitojë dashurinë e bashkëshortes së tij Kim Kardashian me pushime, ku do të përpiqet të rregullojë gjërat.

Meghan Markle feston sot ditëlindjen e saj të 39-të dhe nuk ka munguar urimi nga mbretëresha Elizabeth, Princi William dhe bashkëshortja 

Françeska Jaçe është një nga femrat më seksi dhe ekstravagante shqiptare.