Taylor Swift, e para artiste femër që vlerësohet me çmimin 'Ikonë Globale’

10/05/2021 - 17:51

Këngëtarja amerikane Taylor Swift do të marrë çmimin prestigjioz ''Ikonë Globale’, ditën e martë gjatë ceremonisë që do të mbahet ne O2 Arena ne Londër.

Swift është vlerësuar për ndikimin e saj të madh në muzikë në të gjithë botën dhe arritje të mëdha muzikore.

“Karriera e Taylor Swift është e pakrahasueshme, muzika dhe ndikimi i saj kanë bërë ndikuar miliona njerëz në të gjithë botë.  Duke përdorur platformat e saj që nxjerrin në pah çështjet globale ajo është përgëzuar për punën e saj ne promovimin e pranimit te komunitetit global", u shpreh Brit Awards.

Fitues të tjerë të çmimit 'Ikone Globe' janë: Elton John, Robbie Williams dhe David Bowie.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emsionin "Ftesë në 5" me Bieta Sulon, por gjërat nuk kanë shkuar mirë gjatë inte

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Kim Kardashian ka shpjeguar arsyen pse u divorcua nga Kanye West.

Modelja Irina Shayk dhe reperi Kanye West nuk e kanë konfirmuar ende romancën e tyre, por fotot e shkrepura nga paparaci kanë zbuluar gji

Ermal Meta ka shënuar një tjetër super sukses dhe s’mund të na bënte më krenarë.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se e kanë çuar lidhjen e tyre në një tjetër nivel, pasi ditët e fundit kanë vendosur të jetojnë së b

Këngëtari i dashur për publikun, Shpat Kasapi ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me të fejuarën, Selvije Jao.

Kohët e fundit është përfolur në media se Olti nuk u zgjodh opinionist në "Big Brother" pasi ka patur një konflikt mes tij dhe Arbanës.

Megjithëse pa përfunduar ende divorcin nga gruaja e tij e gjashtë vjetëve Kim Kardashian, reperi Kanye West është fotografuar me supermod

Këngët e Dua Lipas kryesojnë listën e më të dëgjuarave në radion dhe televizionin britanik për vitin 2020, falë albumit të saj fitues të