Taylor Swift "rrëzon" mbretëreshën Whitney Houston

29/09/2020 - 20:23

Ka më shumë se një javë që është në krye të listës së Billboard 200.  Albumi i fundit “Folklore” i Taylor Swift ka arritur të spostojë një vend më poshtë Whitney Houston nga klasifikimi Billboard 200.

Whitney Houston ka qëndruar në krye të klasifikimit për 46 herë, ndërkohë që suksesi i diskut të Swift, i cili s’ka vetëm një muaj që është hedhur në treg dhe i dha fund pushtimit që ajo i ka bërë kësaj renditjeje.

Billboard 200 është lista e klasifikimit për albumet më të njohura në SHBA, e cila kombinon shitjet fizike me ato digjitale. 

Në krye të klasifikimit të të gjitha kohërave qëndron grupi legjendar Beatles me 132 herë, si solist Elvis Presley me 67 herë, i ndjekur nga këngëtari i muzikës kauntri Grath Brooks me 52 herë, më pas vjen Micheal Jackson me 51 herë, Taylor Swift me 47 herë dhe Whitney Houston me 46 herë duke zbritur një shkallë më poshtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ

Dhjetë ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj  u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Die

Nuk është thashethem, ka një njeri të ri në jetën e Adele.

Gwen Stefani i ka thënë “Po” propozimit për martesë të Blake Shelton, pas 5 vitesh së bashku.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka zbuluar ditën e sotme se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina më në fund e kanë fituar bete

Ledri Vula dhe partnerja e tij, Sara Hoxha, do të bëhen prindër për herë të parë dhe duket se dita e madhe po afron.

Modelja e njohur Chrissy Teigen, humbi fëmijën e saj më 1 tetor.

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ditën e sotme ka dhënë lajmin se do të jetë prezantuese e MTV Europe Music Awards 2020 që do të zhvi