Të famshmit që u pushuan nga puna para se të bëheshin të suksesshëm

08/05/2021 - 08:19

Të heqësh dorë kurrë nuk është një zgjidhje. Shkarkimi nga puna mund të hapë një faqe të re në jetën tuaj dhe disa të famshëm e kanë provuar këtë vetë, raporton “Bright Side”.

Madonna

Para se Madonna të bëhej një këngëtare legjendë, ajo punoi në Dunkin ‘Donuts. Ajo qëndroi në punë për një javë dhe rrëfeu se njerëzit atje ishin “të irrituar”, sepse nuk po e merrte seriozisht punën e saj.

Ellen DeGeneres

Një herë, Ellen mbajti një fjalim në lidhje me të drejtat civile dhe tregoi që u pushua nga puna për shkak të preferencave të saj në jetën personale: “Unë u pushova nga puna ngaqë jam homoseksuale. Kam humbur gjithçka, por më shiko tani. ”

Anna Wintour

Kur e shikojmë këtë grua, nuk mund ta imagjinojmë se si dikush mund ta kishte hequr nga puna në të kaluarën. Në një intervistë, Wintour konfirmoi se ajo u pushua nga puna si stiliste: “Unë u pushova nga puna. Më thanë se nuk do ta kuptoja kurrë tregun amerikan. Unë mendoj se të gjithë duhet të pushohen nga puna”.

Tani Anna Wintour është personi më me ndikim në modë.

Oprah Winfrey

Në vitin 1976, Oprah u zhvendos në Baltimore dhe filloi të punonte si një spikere. Por diçka shkoi keq dhe ajo u pushua nga puna : “Çdo herë që degradon është një mundësi për diçka tjetër. Unë nuk isha reportere e mirë. Shprehja shumë emocione”.

Në atë kohë, ajo fitonte 22,000 dollarë në vit por deri në vitin 2008, të ardhurat e saj vjetore ishin rritur deri në 275 milion dollarë.

Nicki Minaj

Para se Nicki Minaj të bëhej një njeri i famshëm, ajo nuk mund të mbante asnjë punë. Reperja thotë se ishte shumë e keqe. Puna e fundit që kishte ishte si menaxhere zyre dhe ajo thotë se e urrente të shkonte në punë: “Më kishin pushuar nga puna 15 herë, sepse kisha një qëndrim të tmerrshëm. Kam punuar në Red Lobster para kësaj dhe e ndoqa një klient nga restoranti një herë në mënyrë që ajo të më kthente stilolapsin tim.”

Janelle Monae

Janelle Monáe ndau një histori shumë interesante në të cilën shumë njerëz mund të gjejnë veten. Ajo ka punuar në Office Depot. Në atë kohë, ajo jetonte në një konvikt me 6 vajza të tjera, sepse marrja me qira e një banese ishte shumë e shtrenjtë. Një herë, shefi i saj e thirri dhe i tha : “Dëgjo, ne do ta bëjmë këtë më të lehtë për ty: Ju jeni pushuar nga puna. Shko bëj atë që do. Ju nuk doni të jeni këtu. ”

Ajo është e lumtur që pati një shans të përqendrohej në atë që donte.

Chelsea Manual

Në ditët e sotme, Chelsea Handler është një komediane, aktore dhe shkrimtare e suksesshme, por ajo është pushuar nga çdo punë që kishte para se të bëhej e famshme. Një herë, ajo ishte kameriere: “Unë një herë prita një grup prej 10 personash, dhe një djalë mblodhi paratë nga çeku dhe më dha 20 dollarë nga 600 dollarë.” Chelsea u zemërua dhe e ofendoi: “Kjo ishte puna ime e fundit si kameriere”.

Amy Adams

Amy Adams u pushua nga një shfaqje televizive, sepse ata menduan se nuk ishte mjaft tërheqëse: “Kështu që unë vërtet po mendoja se nuk do ta bëja më këtë. Mendova se industria po më thoshte se nuk do të ndodhte.” Siç mund ta shohim tani, ajo u bë një aktore e njohur dhe shumë njerëz e njohin në të gjithë botën.

Lady Gaga

Lady Gaga u pushua nga puna e saj e parë, sepse menazheri nuk donte të priste 6 muaj të tjerë për të krijuar albumin e saj debutues. Dhe ishin ditët më të errëta të jetës së saj. Ajo thotë se mosdorëzimi është shumë i rëndësishëm pas këtyre gjërave në fushën e argëtimit.

Hugh Jackman

Puna e parë që kishte Hugh Jackman ishte tek “7-Eleven”. Menaxheri i tij e pushoi nga puna, sepse bënte shumë muhabet : “Unë fola shumë me klientët”. Edhe pse u pushua nga puna, ai pranon që ishte një përvojë pozitive dhe se ka shumë mënyra të tjera për të fituar para.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emsionin "Ftesë në 5" me Bieta Sulon, por gjërat nuk kanë shkuar mirë gjatë inte

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Kim Kardashian ka shpjeguar arsyen pse u divorcua nga Kanye West.

Modelja Irina Shayk dhe reperi Kanye West nuk e kanë konfirmuar ende romancën e tyre, por fotot e shkrepura nga paparaci kanë zbuluar gji

Ermal Meta ka shënuar një tjetër super sukses dhe s’mund të na bënte më krenarë.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se e kanë çuar lidhjen e tyre në një tjetër nivel, pasi ditët e fundit kanë vendosur të jetojnë së b

Këngëtari i dashur për publikun, Shpat Kasapi ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me të fejuarën, Selvije Jao.

Kohët e fundit është përfolur në media se Olti nuk u zgjodh opinionist në "Big Brother" pasi ka patur një konflikt mes tij dhe Arbanës.

Megjithëse pa përfunduar ende divorcin nga gruaja e tij e gjashtë vjetëve Kim Kardashian, reperi Kanye West është fotografuar me supermod

Këngët e Dua Lipas kryesojnë listën e më të dëgjuarave në radion dhe televizionin britanik për vitin 2020, falë albumit të saj fitues të