Tërmeti/ Rindërtoi banesën e familjes Sala, reagon Rita Ora

17/01/2020 - 16:47

Këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova, Rita Ora ka reaguar pas rindërtimit të banesës së re të familjes Sala, e cila mbeti e pastrehë prej tërmetit të 26 nëntorit.

Në një postim në instagram, Rita falenderon të gjithë ata që ndihmuan për të bërë realitet këtë gjë.

"Shtëpitë të cilat ndërtuam me ekipin kanë përfunduar më në fund. Faleminderit gjithë atyre që ndihmuan për ta bërë këtë gjë realitet. #ambasadorikosovës"- shkruan ajo.

Një ditë më parëm familja 6 anëtarëshe Shala hyri në banesën e re në fshatin Pinar të Tiranës dhe çelësat ui dorëzuan pikërisht nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe kushërira e Ritës, Amantia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në emisionin e natës së kaluar, moderatorja Roza Lati ishte ulur në kolltukun e të ftuarit në “Why Not” në TV Ora.

Artisja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka uruar 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Sir Elton John është detyruar të ndërpresë koncertin e tij në Zelandën e Re pasi u sëmur nga pneumonia.

Këngëtarja Genta Ismaili kohët e fundit është shpesh në qendër të mediave prej kohës kur u zbulua lidhja e saj e dashurisë me partnerin t

Kur këngëtarja e njohur Jennifer Lopez performoi në Super Bowl në fillim të këtij muaji, ajo i dëshmoi botës se mosha është me të vërtetë

Për herë të parë, që prej largimit nga mbretëria, Harry dhe Meghan janë fotografuar bashkë ditën e Shën Valentinit.

Çifti shumë i komentuar i showbizit, Tuna dhe Patris Berisha janë përfolur prej ditësh për një ndarje të mundshme. Fillimisht këngëtarja

Moderatorja e njohur, Floriana Garo, ka festuar ditëlindjen një natë më parë. Ajo ka zgjedhur ta kalojë këtë moment të veçantë pranë mike

Këngëtari i njohur Nicky Jam po martohet!

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai nëpërmjet një postimi të bërë në Instagram.

Prezantuesja e emisionit “Love Island”, Caroline Flack ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare.