Top Channel padit në gjyq aktoren Delinda Disha

28/01/2020 - 17:20

SYRI.net  shkruan se televizioni Top Channel ka paditur në Gjykatën e Rrethit Tirane aktoren Delinda Disha,  ecila 6 muaj më parë u largua nga Portokalli në programin e humorit që startoi në tetor të viti që shkoi, “Klanifornia” në TV KLAN.

Burime për SYRI.net bëjnë me dije se Top Channel ka paraqitur në gjykatë si provë kontratën e aktores me “Portokalli”, e cila ishte një kontrate 2-vjeçare që fillonte nga viti 2017-2019.  Ndërkohë që nga pala e aktores është paraqitur kontrata e saj njëvjeçare, që ka patur me Topi Channel në periudhën 2017-2018. 

Në fletë-thirrje thuhet, se pala e paditur, pra Delinda Disha, ka shkelur kontratën, dhe se ka nxjerrë sekrete artistike. Por përtej përballjes në gjyq, Delinda Disha vijon punën në Klanifornia, pasi kemi parë dhe spotin e ri të fillim-sezonit të dytë.

E kontaktuar nga SYRI.net mbi këtë çështje, aktorja Delinda Disha nuk preferoi të komentonte shumë mbi betejën ligjore me Top Channel, por deklaroi vetëm se: Do vazhdoj dhe këtë sezon me role shumë të dashura për publikun çdo të shtunë në mbrëmje në Klan!.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Detaje të reja dalin në pah për sherrin e Johnny Depp dhe Amber Heard, i cili i ka kushtuar me një gisht aktorit të njohur.

George Clooney dhe gruaja e tij Amal kanë dhuruar më shumë se 1 milion dollarë nga fondet e tyre personale për të ndihmuar në krizën e kr

Për herë të dytë Kylie Jenner është shpallur miliarderja më e re “self-made” në botë.

Gazetarja Anila Basha është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë djalin e saj, Aris.

Kompozitori i njohur, Kledi Bahiti ka festuar ditëlindjet dhe urimet për të kanë qenë të shumta nga miq dhe familjarë.

Zaimina Vasjari në këto ditë karantine ka disa këshilla për femrat.

E kanë bërë një gjest shumë human kundrejt atyre që këto ditë janë lodhur shumë.

Këngëtarja Rezarta Shkurta njihet nga të gjithë për këngët e saj dhe si një biznesmene e suksesshme, por edhe për lidhjen e saj me nipin

Kjo ditëlindje për Fifin ishte ndryshe nga gjithë të tjerat sepse nuk mund të ishte pranë njerëzve të saj më të dashur, për shkak të izol

Këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu, edhe pse vitet ka shtuar shumë kilogramë, ai shprehet se gjatë këtyre ditëve të karantinës, si pasoj