Totti fiton betejën ndaj COVID-19: Nuk ishte një shëtitje

20/11/2020 - 21:52

Ish-kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti në moshën 44-vjeçare ka fituar edhe një betejë të vështirë në jetën e tij, atë ndaj COVID-19. Italiani pas 15 ditësh është shëruar dhe konfirmon se nuk ishte aspak një shëtitje infektimi nga koronavirusi.

Totti thotë se kishte pneumoni bilaterale me ethe që nuk ndaleshin, nivel të ulët oksigjeni dhe forcat që i shteroheshin. Sipas tij mënyra më e duhur për ta mposhtur pasi infektohesh janë masat paraprake dhe udhëzimet e duhura nga doktorët të cilët ai i falenderon veçanërisht dhe publikisht.

STATUSI NGA FRANCESCO TOTTI:

Pershendetje te gjitheve! Siç e keni njohur javët e fundit, unë nuk kam qenë mirë.

Tani jam rikuperuar dhe mund t’ju them me lehtësim se kisha COVID dhe nuk ishte një shëtitje: ethe që nuk ndaleshin, nivel i ulët i oksigjenit dhe forcat që po zhdukeshin.

Diagnoza ishte një goditje në zemër: PNEUMONITI BILATERALE për shkak të infeksionit Sars Cov 2! Duke pasur parasysh kohën e duhur të diagnozës, unë isha në gjendje të shërohem nga shtëpia, 15 ditë të gjata, por tani që gjithçka ka kaluar unë dua të falënderoj ata që kanë qenë më afër meje dhe për këtë një falënderim të veçantë për Prof. Alberto Zangrillo për Prof. Monica Rocco dhe Silvia Angeletti.

COVID mund të rrahet me masat e duhura paraprake dhe udhëzimet.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ditët e sotme koncertet muzikore nuk janë problem për artistët, dikur ishte ndryshe.

Dua Lipa e ka bërë tashmë të qartë përgjatë viteve që është shumë krenare për kombësinë e saj shqiptare dhe këtë e ka treguar më shumë me

Muzikantët e muzikës “live”-it, pas aktit normativ të fillimtetorit që ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, “lounge bar”-eve dhe mu

Këngëtarja e njohur, Rosela Gjylbegu ka rrëfyer së fundmi momente të rëndësishme nga jeta e saj e përditshme, por dhe mjaft personale.

Bebe Rexha përflitej që në korrik për një romancë të re, të cilën ajo vendosi ta“zyrtarizonte” në muajin shtator, në një foto ku kishte m

Prej pak kohësh, është përfolur një ribashkim mes reperit të njohur nga Kosova, Mozzik, dhe Loredanës, por askush prej tyre nuk kishte bë

Ajo është një nga këngëtaret më të pëlqyera në botë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 30-vjetorin e lindjes.

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi në Durrës nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019.

Nëse do na duhet të përmendim disa vajza seksi, emri i këngëtares dhe aktores së njohur Jennifer Lopez është një nga emrat e parë që na v