Tragjedia në Bejrut, George dhe Amal Clooney dhurojnë 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse në Liban

07/08/2020 - 15:12

George dhe Amal Clooney dhuruan 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse me bazë në Liban.

Cifti i famshëm ka thënë se janë shumë të prekur dhe të shkatërruar për vdekjen e 135 njerëzve dhe lëndimin e mbi 5000 personave në Bejrut.

Donacioni humanitar është dhënë për organizatat Kryqi i Kuq i Libanit, Impact Libani dhe Baytna Baytak.

Gruaja e Clooney, Amal ka lindur në Bejrut ku ka jetuar deri në moshën 2 vjeçare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka më shumë se një javë që është në krye të listës së Billboard 200.  Albumi i fundit “Folklore” i Taylor Swift ka arritur të spostojë nj

Dojna Mema, një ndër moderatoret më të dashura për publikun është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private.

Vajza e Majlinda Bregut, Kejda tashmë është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar.

Legjenda e Formula 1 Michael Schumacher është zhvendosur për të jetuar në një vilë luksoze në Majorca të Spanjës.

Aktorja e njohur Amanda Seyfried dhe bashkëshorti i i saj, Thomas Sadoski, janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. 

Një ditë më parë, raportohet se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri afër shtëpisë së këngëtares së njohur, Taylor Swift.

Pak ditë më parë, reperi i njohur Stresi rezultoi pozitiv me koronavirus.

Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë dy prej emrave më të përfolur në mediat rozë.

Aktorja e njohur hollivudiane, Gwyneth Paltrow ka festuar një ditë më parë 48-vjetorin e lindjes në një mënyrë të veçantë.

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha ishte e ftuar mbrëmë në premierën e emisionit “Shiko Kush LUAN” me moderatore dhe autore Luana V