Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U dënua për mashtrim, aktorja e famshme fotografohet në burg

21/10/2019 - 16:50

Ylli i "Shtëpiakeve të Dëshpëruara", aktorja Felicity Huffman është fotografuar në ambientet e burgut ku po kryen dënimin për skandalin e mashtrimit për pranimin e vajzës së saj në kolegj.

Huffman shihet e veshur me një uniformë burgu të gjelbër dhe kapele në kokë duke ecur në hapësirën e jashtme të një burgu federal të sigurisë së ulët në Dublin, Kaliforni.

Aktorja është e para nga më shumë se 30 të dënuar të akuzuar për skandalin e mashtrimit që po kryen dënimin në burg.

Ajo u dënua me 14 ditë burg pasi pagoi 15.000 dollarë që përgjigjet e provimit të vajzës së saj për pranimin në kolegj të korrigjoheshin fshehurazi në vitin 2017, por do të qëndrojë vetëm 13 ditë në burg.

Gjithashtu, Felicity Huffman është dënuar me 1 vit mbikëqyrje në liri, 250 orë shërbim komuniteti dhe u gjobit me 30.000 dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja amerikane Taylor Swift do të marrë çmimin prestigjioz ''Ikonë Globale’, ditën e martë gjatë ceremonisë që do të mbahet ne O2 A

Manjola Nallbani përveçse është një këngëtare e talentuar është edhe pedagoge në Akademinë e Arteve.

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka folur edhe njëherë tjetër për problemet me shëndetin mendor.

I ftuar në emisionin "Dola te Ola" në News24, gazetari dhe moderatori i njohur, Blendi Fevziu ka zbuluar se i ka thënë mësim kryedemokrat

Muzikanti Pirro Çako është bërë baba për herë të dytë në fshehtësi të plotë.

Këngëtarja e njohur Tuna është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë, të cilin ka vendosue ta quajë Zen.

Në shumë vende sot festohet Dita e Nënës. Duke përfituar nga ky rast, Eduart Grishaj na ka prezantuar me të ëmën, Diellën.

Këngëtarja Ariana Grande ka më në fund një statujë të re prej dylli në muzen Madame Tussauds që i ngjan shumë herë më shumë sesa e vjetra

Bebe Rexha pak kohë më parë shprehu dëshirën për një bashkëpunim mes artisteve shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max