Vdes nga koronavirusi artisti që u nominua për Oskar

02/04/2020 - 08:43

Një tjetër vdekje e një artisti është shënuar nga koronavirusi. Kantautori i nominuar për Oskar, bashkëthemeluesi i grupit pop-rock Adam Schlesinger ka ndërruar jetë nga Covid-19.

Ylli amerikan ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare. Ai ishte i shtruar në spital nga koronavirusi prej ditësh.

"Para pak ditëve ai bëri disa përmirësime të vogla, por gjendja e tij shëndetësore vazhdoi të mbetej e rëndë. Ai përfundimisht nuk ishte në gjendje të shërohej nga Covid-19. Ai ishte një talent, i vërtetë aq më tepër një baba, bir dhe mik i dashur e i përkushtuar", thuhet në një deklaratë të bërë nga grupi.

Të shumtë janë personazhet publike që kanë shprehur ngushëllimet familjarëve për 52-vjeçarin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duke qenë se koronavirusi preku çdo sektor ekonomik, edhe këngëtarët shqiptarë kanë pësuar humbje gjatë kësaj periudhe.

Programi “Jo Vetëm Modë”, në Tv Klan solli intervistën me stilistin e njohur Joni Peçi.

Kishte menduar se nuk do të bëhej kurrë nënë për shkak të sëmundjes por modelja e njohur e “Victoria’s Secret”, Romee Strijd ka dhënë laj

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari e cila e ka zhvendosur jetën e saj në Spanjë në krah të partnerit të saj që ka preferuar ta mbajë

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.