Vdes ylli i muzikës amerikane, Kenny Rogers

21/03/2020 - 16:21

Ylli i muzikës amerikane Kenny Rogers ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij.

Rogers ka kryesuar në top listat e muzikës country dhe pop në vitet e 70-ta dhe të 80-ta si dhe ka fituar tri çmime Grammy.

I njohur për zërin e tij të ngjirur dhe baladat si The Gambler, Lucille dhe Coward of the Country, Rogers zhvilloi karrierë për më shumë së gjashtë dekada.

Në njoftimin e familjes, theksohet se ai ka lënë gjurmë në historinë e muzikës amerikane. Rogers po ashtu kishte udhëhequr disa biznese, kryesisht pronësore dhe gastronomi.

Ai ishte martuar pesë herë dhe kishte pesë fëmijë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori turk mjaft i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug është dërguar në spital pasi dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi.

Pas lajmit që qarkulloi në disa media se xhaxhai i këngëtares Greta Koçi është dënuar me 7 vite burg pasi ka përdorur emrin e saj për të

Një tjetër vdekje e një artisti është shënuar nga koronavirusi.

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk e ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koro

Trajneri i njohur i dialektit, 76-vjeçari Andrew Jack ka humbur jetën të martën në një spital në Surrey, pas betejës me koronavirusin. 

Ata janë ndarë prej disa muajsh tashmë, pas katër vitesh dashuri së bashku, prej së cilës ka lindur një vajzë e bukur, Lea De Seine.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë parë në rrugët e Funchal, duke nxjerr shëtitje fëmijët e tyre, imazhe që në dukje nuk kanë

Këngëtari i njohur shqiptar Sidrit Bejleri ka njoftuar se sot ka humbur vjehrrin. Këngëtari shkruan në rrjete sociale se i afermi i tij v

Aktorja e njohur amerikane, Sharon Stone ka falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italisë duke i dërguar mjekë dhe infermierë në nj