Vëllai i reperes Nicki Minaj dënohet me 25 vjet burg

28/01/2020 - 13:46

Jelani Maraj, vëllai i reperes Nicki Minaj është dënuar të hënën me 25 vjet burg, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë 11-vjeçare në shtëpinë e tij në Long Island në vitin 2015.

Gjykata e dënoi me burg Marajn-n në nëntor të vitit 2017, pasi viktima dëshmoi gjatë gjyqit se Maraj e kishte përdhunuar vazhdimisht atë në 2015-n ndërsa nëna e saj ishte në punë.

Prokurorët kanë thënë se provat e ADN-së të gjetura në pizhamet e vajzës lidheshin me Marajn. Vëllai i vogël i vajzës gjithashtu dëshmoi në gjyq se ai ishte dëshmitar i një sulmi seksual.

Avokati i Maraj-t apeloi dënimin në vitin 2018. Të hënën Maraj tha në gjykatë se kishte një problem me alkoolin dhe kërkoi një “shans të dytë”. Një nga avokatët e tij tha se ai vuante nga çështje shëndetësore, përfshirë hipertensionin dhe aneminë dhe kërkoi dënimin minimal prej 10 vjetësh.

Por gjykata e dënoi atë me 25 vjet burg ndërsa avokati i Marajt, Stephen Scaring tha se ai planifikon të apelojë vendimin e gjykatësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ilda Bejleri është një nga personazhet më të komentuar rreth jetës së saj private për shkak të kuriozitetit të madh të ndjekësve të saj l

Një natë më parë, Aurela Hoxha, ishte pjesë e mbrëmjes së “Vogue” në festën e organizuar në Milano.

Që këto nuk janë kohë të qeta për Paris SG, kjo dihej. Por situata nuk pritet të ndryshojë, përkundrazi është përkeqësuar.

Nuk ishte e lehtë për këngëtaren Selena Gomez të linte pas krahëve lidhjen e saj me Justin Bieber, por duket se ajo e mori veten, ndërsa

Këngëtarja Katy Perry ka humbur ndjenjat gjatë audicionit të spektaklit "American Idol" në Sunriver, Oregon.

Moderatorja Arbana Osmani ka humbur një nga njerëzit e saj më të shtrenjtë, gjyshen.

Në një interviste për revistën "i-D", Gigi Hadid ka zbuluar shumë për jetën e saj personale.

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku tanimë janë një nga çiftet më të komentuar nga publiku për lidhjen e tyre të dashurisë dhe deklaratat që

Monica Bellucci është një ndër aktoret më të njohura italiane, e kjo jo vetëm falë talentit të saj, por edhe pamjes së jashtme.

Aktori i njohur, Herion Mustafaraj, ishte i ftuar këtë pasdite në programin “Rudina”, në Tv Klan.