Vesa Luma për Koronavirusin: Lufta e dytë që po përjetoj në jetën time

19/03/2020 - 14:43

Pasi shifrat e Covid-19 po rriten frikshëm në mbarë botën, edhe Zelanda e Re, shteti ku jetojnë Vesa Luma dhe Big Basta, do të futet në karantinë.

Sot është dita e fundit “e lirisë” për popullin, të cilën Vesa po përpiqet ta shijojë në maksimum me familjen e saj.

Në Instagram, këngëtarja ka rrëfyer si po e përjeton këtë epidemi, të cilën e quan si “luftën e dytë” të jetës së saj, pas luftës së Kosovës.

“Duke shijuar diten e fundit te “lirise” ..kush kish me thon..kjo eshte lufta e dyte qe po e perjetoj..kesaj here ndaj nje te panjohure  Nga sot as ne fund te botes nuk vjen njeri #lockdown ..dej n’kismet ”, janë fjalët e Vesës në postim.

Vetëm sot në Shqipëri u konfirmuan 5 raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 64 numrin e tyre.

Në 5 rastet e reja, 3 prej tyre janë shtetas italianë, ndërsa një 80-vjeçar dhe një 42-vjeçar nga Kavaja.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.

Nëna e Nejmarit, Nadine Goncalves tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur para pak kohësh njoftoi lidhjen me 23-vjeçarin Tiago Ramos, me të

Ka kalur më tepër se një vit që nga publikimi i fotove topless, të balerinës së mirënjohur Isida Mollaymeri, dhe sërish vazhdojnë të kome

Ribashkimi i Jonida Maliqit me Romeon ka qenë padyshim lajmi i këtyrë ditëve karantine.

Gjatë kësaj periudhe izolimi, Rita Ora ka qëndruar në një vilë me qira, në periferi të Londrës.