“West Side Family” rikthehet në “Kënga Magjike” me një pjesëtar surprizë!

19/11/2019 - 20:11

West Side Family është një nga grupet shqiptare që mori famë nga kompeticioni i muzikës “Kënga Magjike”. Hera e fundit kur ata morën pjesë në “Kënga Magjike” ishte viti 2008 dhe tashmë 5 vite pas ndarjes nga jeta të Dr.Florit grupi ka vendosur të rikthehet sërish.

Madje ata kanë përgatitur dhe një surprizë, sepse West Side Family do të ngjitet në skenë me vëllain e Dr.Florit, Alban Kondin. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë Albani për “Anabel.al”. Ai ka treguar se nuk e kishte menduar që të merrte pjesë bashkë me Landin dhe Mirin dhe se gjithë ideja erdhi spontanisht.

“Nuk e kisha fare në mendje. Së bashku me Elgit Dodën, po punonim për disa artistë që do të marrin pjesë në festival si Xheisara apo Olsi Bylyku dhe ishim përqendruar tek ta. Ndërkohë Landi dhe Miri po mendonin të merrnin pjesë dhe ndërsa unë me Elgitin po punonim për këngën e tyre ‘7 ditë’ , aty për aty u vendos dhe pjesëmarrja ime”, ka treguar Albani.

Por nëse ndokush mund të mendojë se ai do të bëhet përgjithmonë pjesë e grupit, Albani e ka hedhur poshtë këtë teori. Ai është shprehur se tashmë West Side Family është si një familje që mirëpret këngëtarë të ndryshëm, sot do të jetë ai e nesër dikush tjetër.

Bëhen plot 20 vjet nga koha kur West Side Family mori për herë të parë pjesë në “Kënga Magjike”, ndaj me siguri djemtë do të kenë menduar që këtë vit të rikthehen më fuqishëm se asnjëherë tjetër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e djeshme, aktorja dhe modelja Pamela Anderson përmes një ceremonie të fshehtë u martua në Malibu me 74-vjeçarin Jon Peter.

Pas shkëlqimit të saj absolut në edicionin e 26-të të Screen Actors Guild Awards dhe shpresës që “u injektoi” fansave të saj për një rikt

Debati në rrjetet sociale i dy miqve Bes Kallaku dhe Ermal Mamaqi, duket se u shua, por tani që po afrohet premiera e filmit ‘I Love Trop

Aktorja turke Hazal Kaya, e njohur në Shqipëri me rolin e Nihalit në serialin "Dashuri e ndaluar", në muajin nëntor të vitit të kaluar so

I ftuar sot në emisionin “Wake Up” në Top Channel, moderatori dhe producenti Ermal Mamaqi ka zbuluar shifrën e kostos së filmit të tij "I

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është bërë nënë për herë të dytë.

Padyshim që ndarja e aktores Rudina Dembacaj nga bashkëshorti i saj, Aleksi, ishte një ndër lajmet rozë që bëri xhiron e mediave, ashtu s

Juristja e njohur, Eni Çobani ka zgjedhur një mënyrë shumë romantike për t'i uruar ditëlindjen bashkëshortit të saj.

Largimi i Meghan Markle nga Pallati Mbretëror i Mbretërisë së Bashkuar, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave botërore gjatë ditëve t

Luana Vjollca ka vendosur të heqë dorë nga VIP-at dhe po përgatitet për një projekt të ri televiziv me çifte të panjohura, që e ka realiz