Yjet botërore do të organizojnë koncert virtual për stafin mjekësor

07/04/2020 - 20:10

E kanë bërë një gjest shumë human kundrejt atyre që këto ditë janë lodhur shumë.

Lady Gaga është duke bërë bashkë disa prej yjeve botërore për një koncert virtual si shenjë falënderimi për vijën e parë të frontit në këtë pandemi.

Qytetarët e izoluar mund të hyjnë në transmetim direkt “Së bashku në shtëpi” më 18 prill.

Ylli-pop u shfaq së bashku me zyrtarët e OBSH për të njoftuar koncertin, ku yje si Billie Eilish, John Legend, Andrea Bocelli dhe Sir Elton John do marrin pjesë.

Stevie Wonder, Alanis Morissette, David Beckham dhe Idris Elba si dhe yje të tjerë që rezultuan pozitiv me koronavirus po ashtu do jenë pjesëmarrës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karantina dhe kriza ekonomike ka prekur edhe Al Bano-n, që nuk mund t’u kthehet koncerteve live, dhe si shumë sipërmarrës është i shqetës

Moderatorja Arbana Osmani është tepër aktive në rrjetet sociale dhe vazhdimisht ndan me ndjekësit e saj të shumtë, detaje nga jeta e saj

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, i ftuar në emisionin ‘E Diell’ tregoi më shumë detaje rreth jetës private po ashtu dhe asaj profesion

Duke qenë se koronavirusi preku çdo sektor ekonomik, edhe këngëtarët shqiptarë kanë pësuar humbje gjatë kësaj periudhe.

Programi “Jo Vetëm Modë”, në Tv Klan solli intervistën me stilistin e njohur Joni Peçi.

Kishte menduar se nuk do të bëhej kurrë nënë për shkak të sëmundjes por modelja e njohur e “Victoria’s Secret”, Romee Strijd ka dhënë laj

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari e cila e ka zhvendosur jetën e saj në Spanjë në krah të partnerit të saj që ka preferuar ta mbajë

E ftuar në emisionin televiziv “Extra” këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha rrëfeu për herë të parë frikën që pati pasi të dy pri

Gazetarja Dasara Karaiskaj ishte e ftuar së fundmi në emisionin "Mes Yjesh" në Ora News.

Këngëtarja Jennifer Lopez është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku pasqyron jetën familjare dhe aktivitetet e saj të panumërta.