Programet e studimit në Fakultetin e Shkencave Ekonomike në Universitetin Ndërkombëtar në Strugë (VIDEO)

15/07/2019 - 13:31

Fakulteti i Shkencave Ekonomike në Universitetin Ndërkombëtar në Strugë, iu ofron studentëve programe të shkëlqyera akademike në fushën e ekonomisë në përgatitjen e tyre për një karrierë të dobishme në biznes, qeveri ose në organizatat joqeveritare.

Si objektiv themelor i Fakultetit të Shkencave Ekonomike, janë përpjekjet për të përhapur njohuritë ekonomike dhe për të rritur nivelin e të kuptuarit ekonomik dhe aftësitë e biznesit. Ofron një shumëllojshmëri të gjerë të programeve të formimit profesional, nëpërmjet programeve të Bachelor-it dhe Master-it, si dhe programeve të doktoraturës.

Trajnimi praktik luan një rol të rëndësishëm në programet e universitetit duke iu mundësuar të diplomuarve kontroll dhe menaxhim adekuat të ndërmarrjeve ose bizneseve dhe për t'i përballuar më mirë sfidat e paraqitura nga konkurrenca ekonomike ndërkombëtare.

Për më shumë rreth këtij fakulteti, ndiqni videon më poshtë, ndërsa për informacione me të hollësishme rreth UNS, vizitoni faqen zyrtare www.iust.edu.mk ose kontaktoni në numrin 0038946786160.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqiptarët në Australi vazhdojnë të nxjerrin në pah frymën e jashtëzakonshme të solidaritetit, për dy javë shoqatat e shumta, të cilat ve

Për shkak të tërmetit të 26 nëntorit, u dëmtuan edhe disa institucione arsimore, ndërsa mësimi u pezullua fillimisht në të gjithë vendi.

Një lutje për Shqipërinë përmes muzikës së Bach, Chopen, Willimas, Listz, e të talentit të artistëve shqiptarë e italianë mbërrin nga Rom

Klotilda Greku, e cila humbi bashkëshortin e saj Sajmir Grekun bashkë me vjehrrin dhe vjehrrën nga tërmeti i 26 nëntorit është sistemuar 

912 çanta shkolle së bashku me bazën materiale janë shpërndarë në disa shkolla të Durrësit dhe njësitë administrative.

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu

Shkolla shqipe në Bocholt, Gjermani ka mbledhur një fond prej 3270 euro për riparimin e shkollës 9-vjeçare "Hamza Muça" në Durrës, e dëmt

“Objektet shëndetësore të dëmtuara lehtë si pasojë e tërmetit po rehabilitohen, ndërsa ato me dëmtime serioze do të përfshihen në planin

50 familje në lagjen nr.17 të Durrësit, në zonën e ish-Kënetës, ankohen për infrastrukturën rrugore mjaft të rënduar.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka siguruar qytetarët në Laç se shërbimi provizor i urgjencës nuk do të