1 vit pas vdekjes së durrsakes Luzhiana Abazi, videomesazhi prekës për ish-zyrtaren e LSI-së

08/02/2019 - 09:14

Më 6 shkurt të 2019-s, është bërë plot një vit nga ndarja nga jeta e durrsakes Luzhiana Abazit, ish-drejtoresha e njohur e LSI-së, e cila humbi betejën me sëmundjen e rëndë në moshën 47-vjeçare.

Luzhiana mbante postin e Drejtoreshës së Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor, ndërsa ka qenë edhe kryetare në një nga minibashkitë e Tiranës, teksa ishte mjeke e njohur në kryeqytet.

Një vit pas humbjes së ish-zyrtares, ish-bashkëpunëtorët, miq, të afërm dhe politikanë të LSI-së pjesëmarrës në ceremoninë përkujtimore, i kanë dedikuar një video-mesazh tejet prekës që ka përlotur edhe kryetaren, Monika Kryemadhi.

“Ti ike duke qeshur, e fortë, e padorëzuar. Ike duke na dëshmuar se jeta është një luftë që edhe si luftë duhet jetuar me guxim, me besim, me dashuri”, thuhet ndër të tjera në videon prekëse të publikuar nga NewsBomb, kushtuar Luzhiana Abazit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autizmi është çrregullim neurobiologjik që veçohet me vështirësi në komunikim, ndërveprim shoqëror, sjellje të përsëritura dhe rreze të k

Për herë të parë Instituti i Shëndetit publik ka prezantuar Raportin Kombëtar mbi Sëmundjet jo të Transmetueshme, të cilat përbëjnë 70% t

Sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News 24 u rrëfyen dy bashkëshortë të cilët janë bërë prindër për herë të parë në vitin 1982.

Në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News 24, vazhdoi të trajtohej historia e çiftit të azilantëve të cilët pas divorcit e kanë kthyer mar

OBSH ka dhënë alarmin e rritjes së numrit të popullsisë që kategorizohet me aftësi ndryshe në vendin tonë.

“Mbi 280 qendra shëndetësore kanë nisur procesin e akreditimit, një proces që duhet të përmbushet nga çdo institucion shëndetësor, pë

“Stop” është ndalur në Durrës për problemin e 77-vjeçarit Shyqyri Stari.

Sot, më 17 prill 2019 “Heroi i Poppullit”, Gjeneral Leitnant Rrahman Parllaku mbush 100 vjet jetë.

"Rritja e ndërgjegjësimit dhe zgjerimi i mundësisë  për të marrë shërbimin e mamografisë afër vendbabnimit, ka bërë që numri i grave