Ambra 17 vjeçare, vajza shqiptare që lufton me tumorin (VIDEO)

23/05/2014 - 13:23

Tiranë, 23 maj 2014  - Është vetëm 17 vjeç dhe lufton tumorin që i ka pushtuar trupin. Kjo është Ambra Meda, vajza nga Tirana që po kurohet në Mynih të Gjermanisë, por që përmes një video përcjell një mesazh sa prekës aq dhe shpresëdhënës.

Ajo nuk e humb toruan ballë sëmundjes së rëndë, por shprehet se do të luftojë deri në fund, ndërsa të gjithë atyre që shohin këtë video u drejtohet me fjalët “Duheni më shumë njëri-tjetrin, dhe veten”. 

Shiheni videon deri në fund dhe do të kuptoni sa e shtrenjtë është jeta. Nuk na mbetet gjë tjetër veç t’i themi vajzës kurajoze, “Forca Ambra, të presim fitimtare”. 

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Buxheti për sektorët e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për vitin 2020 parashikohet të jetë 77 miliardë e 735 milionë e 940 mijë lekë.

Gjatë muajit nëntor, janë punësuar 58 mjekë të rinj në qendra shëndetësore dhe spitalet publike në vend me portalin “Mjekë për Shqipërinë

Historia e komplikuar midis nuses dhe vjehrrës së saj ishte sot pjesë e “Ka një mesazh për ty”.

Bashkia e Durrësit vijon mbështetjen e saj për arsimin e fëmijëve, edhe në rastet kur familjet e tyre kanë vështirësi për të garantuar kë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale financon 24 milionë euro në vit për sëmundjet tumorale, duke e rritur me gati 3 herë finan

Finalizohet operacioni policor "Stadiumi", kapet dhe ndalohet një 23-vjeçar, për veprat penale "Armëmbajtja pa leje" dhe "Prishja e qetës

Numri i personave të moshës 20 dhe 79 vjeç me diabet pritet të arrijë në 700 milionë deri në vitin 2045, sipas studimeve të fundit nga Fe

Një anketë e Qendrës Shqiptare Kundër trafikut të Qenieve Njerëzore në më shumë se 1000 persona ketë vit në të gjithë vendin gjeti se 77%

Në orën e fiskulturës në shkollën e mesme “Myslym Shima” në Yzberisht, për shkak të reshjeve këtë të mërkurë nuk u bë mësim por mësuesja

Nis vaksinimi kundër gripit për kategoritë e rrezikuara, për të parandaluar komplikacionet e gripit.