Beqja:Mësues për fëmijët e shtruar në spitale

30/12/2013 - 15:35

30 dhjetor 2013- Ministri i Shëndetsisë Ilir Beqja njoftoi sot se nga 1janari mësuesit nuk do të japin mësim vetëm në shkolla por edhe për fëmijët e shtruar në spitale .
"Do të rikthjejmë një traditë të dikurshme të munguar, duke filluar që nga janari do të kemi edhe prezencë të mësuesve të fillores që të mos ngelen mbrapa në disiplinat më të domosdoshme që janë gjuha, leximi, matematika"- tha Beqja 
Në vigjilje të vitit të ri, kreu i shëndetsisë ka përcjellë urimin e tij për gjithë personelin shëndetsor.

"Të gjithë shqiptarët gëzuar festat dhe veçanërisht të gjithë mjekëve, infermierëve dhe të gjithë personelit të mjekësisë. Faleminderit për punën dhe angazhimin që keni bërë deri tani, duke shpresuar që të jemi më pranë jush edhe vitin e ardhshëm"- u shpreh Beqja  

/albeu.com/ 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Janë testuar 13 raste të dyshuara tek udhëtarë që kanë histori udhëtimi me vendet e prekura nga koronavirusi i ri dhe rezulton deri

Shqipëria dhe Italia kanë nënshkruar një protokoll bashkëpunimi për forcimin e ndërveprimit në fushën e shërbimit shëndetësor, duke përfs

Pas evidentimit të situatës shëndetësore me prezencë komunitare të koronavirusit në Itali, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Një qytetar nga Tirana Andreja Pepkolaj ,pretendon se zgjidh problemet shëndetësore e sociale të njerëzve , duke u lutur e kryer rituale

Emisioni “Historia ime” në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e pazakontë të një 85-vjeçari.

Detaje të reja zbardhen për krimin brenda familjes në Xhafzotaj të Durrësit ku Lulzim Cuku vrau bashkëshorten e tij Manjola Cuku në mënyr

"Qeveria po përgatit një paketë të plotë mbështetëse konkrete për kthimin e mjekëve shqiptarë të diasporës, që nga bonusi dhe incentivat

Kryetarja e Komisionit të Arsimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri, i kërkon publikisht ministres së Arsimit, Besa Shahini, të japë dorëheqje

Fotot e të sëmurëve në fund të jetës, por edhe të vdekur. Foto që do t’ju bëjnë që ta lini vesin e duhanit.

Stresi i lidhur me punën ka një prevalencë të lartë tek punonjësit në Shqipëri.