Beqja:Mësues për fëmijët e shtruar në spitale

30/12/2013 - 15:35

30 dhjetor 2013- Ministri i Shëndetsisë Ilir Beqja njoftoi sot se nga 1janari mësuesit nuk do të japin mësim vetëm në shkolla por edhe për fëmijët e shtruar në spitale .
"Do të rikthjejmë një traditë të dikurshme të munguar, duke filluar që nga janari do të kemi edhe prezencë të mësuesve të fillores që të mos ngelen mbrapa në disiplinat më të domosdoshme që janë gjuha, leximi, matematika"- tha Beqja 
Në vigjilje të vitit të ri, kreu i shëndetsisë ka përcjellë urimin e tij për gjithë personelin shëndetsor.

"Të gjithë shqiptarët gëzuar festat dhe veçanërisht të gjithë mjekëve, infermierëve dhe të gjithë personelit të mjekësisë. Faleminderit për punën dhe angazhimin që keni bërë deri tani, duke shpresuar që të jemi më pranë jush edhe vitin e ardhshëm"- u shpreh Beqja  

/albeu.com/ 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-Myftiu i Tiranës Ylli Gurra, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se ngjarja e rëndë në Kombinat të Tiranës, ku nëna d

Ministrtja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu iu bën apel të rinjve për të marrë përgjegjësi individuale për të frenuar përhapjen e korona

Ujësjellës Kanalizime Durrës i është përgjigjur pozitivisht thirrjes së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak për nevojat e spitalit.

Regjistrimi në universitete do të nisë në fund të korrikut dhe të tre raundet do të aplikohen në U-albania.

Në Gjykatën e rrethit Gjyqësor Durrës, është në gjykim çështja civile me nr.

Guxoni të ëndërroni dhe ëndrra do te bëhet pjesë e realitetit tuaj!

Me masat e mbrojtjes personale, duke respektuar kushtet e sigurisë për shkak të epidemisë së shkaktuar si pasojë e COVID19, u zhvillua so

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastriliu ka inspektuar Spitalin Rajonal  të Shkodrës në vijim të forcimit të kap

Djali 11-vjeçar Alvin Berisha, i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri ka mbërritur në Durrës me babanë e tij.

Teksa Shkodra numëron 11 raste të reja me koronavirus përgjatë 24 orëve të fundit, mësohet se ka rezultuar pozitive edhe nënkryetarja e B