Covid-19/ Vazhdon dërgimi i vakteve në shtëpi për të moshuarit e Tiranës

18/03/2020 - 12:12

Vazhdon dërgimi i vakteve në çdo shtëpi për të moshuarit e Tiranës që jetojnë vetëm.

Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiaku Erion Veliaj përmes një statusi në “Facebook”.

Ai shprehet se distanca sociale lehtëson betejën, duke mos harruar solidaritetin në këtë situatë alarmante ndaj koronavirusit.

Statusi i plotë:

Edhe sot vazhdon dergimi i vakteve dere me dere per te moshuarit e Tiranes qe jane vetem!

Askush s’eshte vetem ne qytetin tone – distanca sociale veç na lehteson betejen, duke mos harruar solidaritetin!

Telefono te moshuarit prane teje per kujdes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Djali i ish-boksierit Skënder Kurti, që humbi tragjikisht jetën tek Infektivi, pasi u infektua me koronavirus, rrëfeu përballjen me ngjar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep një tjetër lajm të mirë, lidhur me të infektuarit me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social.

Adrian Fandi, një mjek shqiptar me banim në Londër ka ndarë në emisionin “Opinion” përvojën e tij me Covid -19.

Në Ditën Botërore të Shëndetit, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka vlerësuar mjekët, infermierët dhe

Nga 383 persona të infektuar me COVID 19, 41 raste janë në radhët e bluzave të bardha.

Kur po bëhet gati një muaj që ka nisur kufizimi i lëvizjeve dhe shqiptarët janë vendosur në karantinë të detyruar brenda shtëpive të tyre

Qendra për Nisma Ligjore Qytetare shpreh shqetësimin e saj lidhur me rastet e dhunës në familje në shqiptare gjatë periudhës së izolimit

Një 80-vjeçare nga Vlora është bërë pacientja e 100-të e shëruar nga koronavirusi në Shqipëri, teksa la sot Spitalin Infektiv.

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, i cili rezultoi pozitiv me koronavirus, në një lidhje të drejtpërdrejtë me News 24” ka treguar