Covid-i i mori jetën, spitali: Durrësi humbi një mjek të përgatitur, të papërtuar në çfarëdo kohe në shërbim të qytetarëve

14/02/2021 - 15:20

Spitali Rajonal Durrës ka reaguar përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook për ndarjen nga jeta të mjekut Fatos Zaçe, i cili po kurohej për Covid-19 në një spital në Madrid.

Ndërsa vlerësohet lart figura e Zaçes, në postim shkruhet se me largimin e tij nga jeta qyteti i Durrësit humbi një mjek të përgatitur, të zotin të papërtuar në çfarëdo kohe në shërbim të qytetarëve.

POSTIMI I PLOTË

Me dhimbje te madhe mesojme per humbjen e jetes nga Covid-19 ne Spanje prane femijeve te tij te mjekut, kolegut, mikut tone dr. Fatos Zaçe !

Doktor Fatosi ishte nje mjek i perkushtuar ne pune, i pergatitur, i zoti ne profesionin e tij te veshtire, ate te mjekut ligjor, i papertuar gjate gjithe jetes se vet .

Gjate rreth 20 vite pune ne Spitalin e Durresit ai u shqua nga zotesia dhe korrektesia ne pune, nga perkushtimi, ndershmeria, i papertuar ne çfaredo kohe qe ja kerkonte detyra.

Me humbjen e Doktor Fatosit qyteti Durresit humbi nje mjek te pergatitur, te zotin te papertuar ne çfaredo kohe ne sherbim te qytetareve.

Spitali i Durresit humbi mjekun, ne si personel i tij humbem kolegun, shokun, mikun e dashur e gjithmone te qeshur, familja njeriun me te shtrenjte te tyre !

I shprehim ngushellimet tona me te ndjera familjes, doktoreshe Dhurates, femijeve !

U prehte ne paqe shpirti i Doktor Fatos Zaçe

Me dhimbje te madhe mesojme per humbjen e jetes nga Covid-19 ne Spanje prane femijeve te tij te mjekut, kolegut, mikut...

Posted by Spitali Rajonal Durres on Sunday, February 14, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në muajin janar 2021 inflacioni i matur sipas metodës së Eurostat shënoi 0.6% ose 0.2 për qind, më i lartë se matjet kombëtarë nga INSTAT

Nëse keni një palë këpucë, të kuqe apo çfarëdo ngjyre dhe modeli që nuk ju duhen më, mund t'i dorëzoni pranë teatri "Aleksandë Moisiu" në

Numri i pagesave me kartë në Shqipëri arriti në më shumë se 5.8 milionë gjatë vitit 2020, niveli më i lartë i regjistruar ndonjëherë.

Një tjetër rast tragjik është shënuar në spitalin "Shefqet Ndroqi", ku një 32-vjeçare ka ndërruar jetë për shkak të koronavriusit.

Shqipëria ka filluar gradualisht procesin e vaksinimit, fillimisht me mjekët dhe personat mbi 80 vjeç, por deri tani vetëm me ata që krye

Pandemia, që ra papritur në gjithë botën e Shqipëri ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në vend. Karantina q

"Këpucët e kuqe", është kjo fushata sensibilizuese kundër dhunës ndaj gruas që po qarkullon së fundmi në rrjete sociale, e cila është për

Pandemia e Covid -19 i ka ndikuar negativisht si kurrë më parë të gjithë treguesit e cilësisë së jetës.

Pandemia e COVID-19, e cila ka rritur ndjeshëm vdekshmërinë në vend, duke filluar që nga muaji qershor, po rezulton më fatale te meshkujt

Një tjetër humbje nga radhët e bluzave të bardha për shkak të Covid-19 në vendin tonë.