Disa biznesmenë durrsakë bëhen bashkë për të shpërndarë bukë tek shtresat në nevojë (FOTO)

07/04/2020 - 21:35

Në ditë të vështira, të varfërit janë shtresa që kanë nevojë më tepër se kushdo tjetër për solidaritet njerëzor.

Pikërisht për t’u ardhur në ndihmë, kategorive vulnerabël, një grup biznesmenësh durrsakë janë bërë bashkë për të furnizuar çdo ditë me rreth 150-300 bukë.

Nismës që vlen për t’u përshëndetur i janë bashkuar biznesmenët e mëposhtëm:

E.S.l. Shpk

Dante shpk

Edil cas vb - Irfan balla

Pizza rimini - Ilir Sakollari

Arsajd Shkupi, biznes caffe

Kompania “Diamant” - Igli Goga

“Rajfi Group” - Ramadan Gugashi

Furrë buke “Edna”

Nisma e tyre ka nisur këtë javë, ndërsa premtojnë se deri në fund të pandemisë ata do të furnizojnë rregullisht me bukë shtesat në nevojë të Durrësit si p.sh komunitetin rom në zonën e Nishtullës,  te kolaudimi i makinave Shkozet dhe komunitetin mysliman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Strategjia e rihapjes do të vijojë sipas fazave që komiteti teknik i ekspertëve ka miratuar.  Do të vijojmë me hapjen e çerdheve dhe kop

Andrea Karanaxha është një prej pensionistëve në qytetin e Durrësit, që ka pasion kopshtarinë.

Imami Ervin Qylafku, i cili drejton Xhaminë e Madhe në Durrës, në urimin e tij për besimtarët për ditën e Fitër Bajramit, lutet vetëm për

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020.

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018 bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin tek bixhozi

Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti dhe nga ana tjetë

Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzuesin për masat që duhet të ndërmarrin institucionet e kopshteve dhe çerdheve në prag të hapjes, n

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në Ditën Kombëtare të Jetimëve ka zgjedhur të shprehë mirënjohjen për

Muaji i Ramazanit në Shqipëri dhe në mbarë botën, pritet me shtim në adhurime nga besimtarët myslimanë, pasi janë 30 ditë dedikuar më shu