Durrës/ Bizneset oferta për... punëtor krahu apo bojaxhi për dyer druri

26/08/2015 - 20:10

26 gusht 2015 –  Mësohet se, dy ditë më parë, të hënën, më 24 gusht 2015, një firmë ka trokitur në Zyrën e Punës dhe ka bërë një ofertë jo të zakontë: kërkoi të punësojë punëtor krahu. Jo vetëm kaq, si për të thyer shabllonin, punëtori i krahut mund të jetë  me dhe pa eksperiencë! I menjëhershëm reagimi. Një përdorues interneti dhe me llogari në rrjetin social FB i thotë Zyrës së punës: “Na jep ndonjë nr. tel që të kontaktojmë me pronarin e subjektit”. Një tjetër pyet: “Çfarë pune?”. Punë krahu, pra!

Ndërsa të mërkurën, më 26 gusht 2015, rreth mesditës, një biznes ka kërkuar të punësojë një bojaxhi për dyer druri me eksperiencë.

/th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një familje e re në Shkodër është shtuar ditën e sotme me tre fëmijë. Trenjaket Elena, Soleil dhe Kristel gëzojnë shëndet të plotë.

Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi, për ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trenjakëve Marleo, Ajla dhe Anea në maternitetin "Koço Gl

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni S

Fiks Fare denoncoi një skandal në shëndetësi, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një pajisje oksigjeni me vlerë 5 mijë euro.

Shqipëria konsiderohet si një ‘parajsë’ për pensionistët e huaj, për shkak të kostos së lirë të jetesës raport me të ardhurat me tyre.

Mjekja shqiptare, Eneida Doko, 34 vjeç, ndërroi jetë në Gjermani pas një aksidenti rrugor.

Në këtë javë të dytë të vaksinimit anti-covid ata që po i nënshtrohen këtij procesi është personeli shëndetësor i pavionit COVID të Pedia

Përfaqësuesi i Kishës Orthodokse në Lezhë, Koço Kapedani, i cili u dhunua nga punonjësi i një firme private ka folur për "News 24".

Mjekja shqiptare, Eni Doko, e cila jetonte në Gjermani ka ndërruar jetë në moshë të re.

Vajza e piktorit të njohur shqiptar, Mustafa Arapi ka njoftuar se babai i saj është shtruar ditën e djeshme në spitalin "Shefqet Ndroqi",