Durrës. Dekori i Vitit të Ri, pamjet fantastike të rrugëve

06/12/2014 - 15:57

DURRËS, 6 dhjetor 2014 –  Duke filluar nga 1 dhjetori 2014 Durrësi po pret mbërritjen e vitit të ri 2015 me një “grim” tjetër.  Sikurse ka njoftuar “Dyrrah”-u Ndërmarrja Rruga e qytetit nr. 2 të Shqipërisë zhvilloi më 20 nëntor 2014 një prokurim publik për blerje materiale dekori të vitit të ri 2015. Bashkia ka vënë në dispozicion një fond për shpenzime operative nga të ardhurat prej 2 890 000 lekë (rreth 21 mijë euro).

Meqenëse sheshi “Liria” po i nënshtrohet rikualifikimit, bredhi i Vitit të Ri është zhvendosur në hyrje të portit detar, që bashkë me ndriçimin e palmave i japin kësaj pjese të qytetit një pamje fantastike natën, ndonëse reshjet e shumta pengojnë punonjësit e ndërmarrjes përkatëse të bashkisë. Ka përfunduar vendosja e llambushkave të shumëngjyrshme në Rrugën Tregtare dhe gjatë gjithë bulevardit “Dyrrah”, duke krijuar dhe një tjetër “ishuj” mbresëlënës në kryqëzimin para ish-gastronomit dhe te “busti i Azemit”.

/th. m. agjencia  lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Austria e ka zgjeruar listën e vendeve nga të cilat nuk do të lejojë fluturime. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se masat janë vendos

Eurostat ka publikuar fakte dhe shifra për disa shtete të Ballkanit që janë në negociata për bisedime pranimi dhe anëtarësimi në Bashkimi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar në ‘Facebook’ pamje nga spitali Infektiv, ku një infermiere po i shërben një p

Mjeku i njohur kardiokirurg, Edvin Prifi deklaroi se ka shumë studime në lidhje me pandeminë dhe përhapjen e koronavirusit.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu ka deklaruar se Task-Forca antiCOVID ka intensifikuar kontrollet dhe m

Situata me mbeturinat urbane në zona të ndryshme të Durrësit shqetëson qytetarët.

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Në Shqipëri vazhduan edhe sot vdekjet e përditshme për shkak të koronavirusit.

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë një mesazh për kolegët e tij për të cilët thotë se kanë harruar “Betimin e Hipokratit” duke sjell

Pas shumë përplasjesh të shoqëruara me shkarkime, pezullime e akuza të ndërsjella, Universiteti i Tiranës po shkon drejt një gare të re z