Durrës. Krerët vendorë urojnë për Krishtlindjet

25/12/2013 - 12:10

DURRËS, 25 dhjetor 2013 – Kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, kryetari i këshillit të qarkut Alfred Mullaraj, prefekti i qarkut Roland Xhelilaj si dhe personalitete të tjera kanë kryer vizita në kishën ortodokse dhe atë katolike në Durrës, ku kanë uruar besimtarët me rastin e Krishtlindjeve. Në fund të vizitave kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako deklaroi: “Në këtë ditë të shënuar dëshiroj t’u shpreh të gjithë besimtarëve të krishterë por edhe të gjithë qytetarëve të Durrësit dhe të gjithë shqiptarëve, urimet më të ngrohta e të përzemërta në ditën e Krishtlindjeve”.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në vijim të nismës së Bashkisë Durrës, për realizimin e Dëgjesave Publike për PBA 2020-2022, më datë 20 nëntor 2019, në Njësinë Administr

“Partneritetet Publike Private zënë vetëm 8% të buxhetit të shëndetësisë, por kanë ndikuar me shërbime parandalese dhe jetëshpëtuese

Sorollaten për më shumë se 5 vite për regjistrimin e pronës, pasi Kadastra i kishte informuar gabimisht se prona e tyre ishte regjistruar

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar radhët e pritjes për këtë shërbim jetik për

Vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha, duket se po e merr veten më së miri, pas shpëtimit nga kampi i tmerrit “Al Hol”, në Siri.

Rindërtohet dhe pajiset me aparatura mjekësore moderne qendra shëndetësore e Vaut të Dejës, duke siguruar një standard të ri shërbimi për

Një grua pritet që të jetojë mesatarisht tre vite më shumë se një burrë i lindur në Shqipëri.

Buxheti për sektorët e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për vitin 2020 parashikohet të jetë 77 miliardë e 735 milionë e 940 mijë lekë.

Gjatë muajit nëntor, janë punësuar 58 mjekë të rinj në qendra shëndetësore dhe spitalet publike në vend me portalin “Mjekë për Shqipërinë