Durrës. Krerët vendorë urojnë për Krishtlindjet

25/12/2013 - 12:10

DURRËS, 25 dhjetor 2013 – Kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, kryetari i këshillit të qarkut Alfred Mullaraj, prefekti i qarkut Roland Xhelilaj si dhe personalitete të tjera kanë kryer vizita në kishën ortodokse dhe atë katolike në Durrës, ku kanë uruar besimtarët me rastin e Krishtlindjeve. Në fund të vizitave kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako deklaroi: “Në këtë ditë të shënuar dëshiroj t’u shpreh të gjithë besimtarëve të krishterë por edhe të gjithë qytetarëve të Durrësit dhe të gjithë shqiptarëve, urimet më të ngrohta e të përzemërta në ditën e Krishtlindjeve”.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Elona Kuburja, 15-vjeçarja që u dërgua në Turqi për mjekim të specializuar, pasi vuante nga një sëmundje e rrallë, ka ndërruar jetë.

Kompania Smart Center Durrës, e cila operon me sukses që prej vitit 1998 në fushën e informatizimit të bizneseve, ndërmarrjeve, trajnimit

Instituti i Shëndetit Publik del me deklaratë lidhur me fluksin e pacientëve te reparti Infektivit në qendrën shëndetësore “Nënë Tereza”.

*Biznesi i farmaceutikës po sheh një periudhë lulëzimi, teksa importet e ilaçeve në sasi u rritën me 21% gjatë 7-mujorit 2019

Nga janari i këtij viti janë 16 pacientë që kanë kryer transplatin e veshkave falas ndërsa nga fillimi i financimit të paketës së transpl

Në një lidhje telefonike nga Greqia në emisionin "Me zemër të hapur" në News24, motra e Indrit Çelës, Eranda kërkon drejtësi për vëllain

Dekani i Fakultetit të Studimeve Profesionale në universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës, Prof. As. Dr.

Popullsia e Shqipërisë po tkurret me një ritëm të shpejtë, lindjet po bien dhe popullsia po shkon drejt plakjes.

Emisioni “Stop” në Tv Klan denoncoi mbrëmjen e së martës një rast prostitucioni në Tiranë pranë qendrave të banuara dhe që ishte kthyer n

Emisioni “Stop” ka publikuar mbrëmjen e sotme me zë dhe figurë një tjetër kamera të fshehtë. Prostitucion në rrugë e pranë pallateve.