Durrës. Kryebashkiaku Dako shpërndan pakot e Ungjillorëve

23/12/2013 - 18:53

DURRËS, 23 dhjetor 2013 – Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako u ka shpërndarë, më 23 dhjetor 2013,  dhurata me rastin e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri fëmijëve të kopshtit “Met Hasa”. Dhuratat, që kanë qenë kryesisht lodra dhe veshmbathje, u janë dhuruar 150 fëmijëve të këtij kopshti të cilët kishin përgatitur edhe një koncert festiv me rastin e festave të fundvitit. Në përgatitjen e këtyre dhuratave ka kontribuar edhe Kisha Ungjillore e Durrësit. Po ashtu Dako u ka shpërndarë dhurata me rastin e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri fëmijëve me aftësi të kufizuara. Kryebashkiaku Dako ka shpërndarë pako me lodra dhe veshmbathje këtyre fëmijëve në një aktivitet të organizuar nga bashkia dhe Klubi i Shkrimtarëve e Artistëve të Durrësit. Në këtë aktivitet, ku merrnin pjesë edhe persona me aftësi të kufizuar, fëmijët e shkollave “Jan Kukuzeli”, “Marie Kaçulini” dhe Qendrës Kulturore të fëmijëve kanë dhënë një koncert artistik. Më pas kryebashkiaku Dako u ka shpërndarë 60 fëmijëve me aftësi të kufizuara pako, në përgatitjen e të cilave ka ndihmuar Kisha Ungjillore.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Qeveria po përgatit një paketë të plotë mbështetëse konkrete për kthimin e mjekëve shqiptarë të diasporës, që nga bonusi dhe incentivat

Kryetarja e Komisionit të Arsimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri, i kërkon publikisht ministres së Arsimit, Besa Shahini, të japë dorëheqje

Fotot e të sëmurëve në fund të jetës, por edhe të vdekur. Foto që do t’ju bëjnë që ta lini vesin e duhanit.

Stresi i lidhur me punën ka një prevalencë të lartë tek punonjësit në Shqipëri.

Një ditë më parë “Stop”transmetoi dy dëshmi të reja, që implikojnë profesorin e kantos në shkollën e mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier

Ideja e ministrit të turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi e mbështetur nga hotel "Aragosta" me pronar Eduard Xhepa, janë finalizuar me një

Të tjera dëshmi tronditëse kanë dalë në dritë për abuzimet e mësuesit “zhigolo” të shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier.

Pema e Paulownia po bëhet një ndër më të kultivuarat nga fermerët shqiptarë në vitet e fundit.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar sot Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit P

Hapet gara për mësuesit që duan të vihen në listë pritjeje për t’u punësuar në vitin e ardhshëm shkollor.