Durrës, bashkëshortja kërkon në Gjykatë "Shpalljen i zhdukur të shtetasit Skënder Çobo"

01/07/2020 - 14:46

Në Gjykatën e rrethit Gjyqësor Durrës, është në gjykim çështja civile me nr. regjistri 1624, datë 09.06.2020 me kërkues Drita Stafa, person i tretë, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës me objekt "Shpalljen i zhdukur të shtetasit Skënder Çobo".

Personi kërkues është Drita Stafa, bashkëshortja e shtetasit Skënder Çobo, shtetas i cili, sipas rrethanave të faktit, prej vitit 2013 është larguar nga banesa familjare dhe që prej asaj kohe asnjë prej familjarëve nuk ka asnjë informacion për këtë shtetas, vendndodhjen e tij apo nëse ai është gjallë ose jo.

Me urdhër të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, kërkesa e plotë, që vijon si më poshtë, botohet në portalin e lajmeve “DurrësLajm”:

Kërkesa e plotë:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të dhënat nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe studime nga institucione të tjera e kanë vërtetuar se Shqipëria ka nivelin më të ulë

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video mesazh të mjekes Najada Çomo.

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim prekës për nënën e tij Aneta, e cila u nda nga jeta një ditë më parë.

Banorët e pallatit 1035, në lagjen nr. 9 të qytetit të Durrësit, janë njoftuar për lirimin e banesave, pasi pallati i tyre do të shembet.

Urdhri i Stomatologut ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës, e cila ka qenë me profesion mjeke stomatologe.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë takimit me epidemiologët e Tiranës, një prej vatrave kryesore n

Shqipëria tashmë ka 12 rektorët e rinj të dalë nga zgjedhjet e 30 korrikut, që do të drejtojnë Rektoratet e Universiteteve Publike.

Është ndarë nga jeta doktoresha e QSUT-së Albana Çela.

Besimtarët myslimanë festojnë ditën e sotme festën e Kurban Bajramit, por për herë të dytë si në Fitër Bajram, në kushtet e masave anti-c

Kjo ditë është e shënuar për të gjithë besimtarët myslimanë, pasi festojnë Kurban Bajramin.