Durrës, kontrolle të rrepta në furrat e bukës dhe bizneset e plazhit (VIDEO)

Postuar: 11/08/2017 - 14:06

Në një kohë që në Durrës ka arritur piku i të nxehtit dhe numrit të pushuesve, Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror po kryen kontrolle në një pjesë të furrave të bukës, por edhe subjekteve të tjera që merren me shërbim ndaj pushuesve.

Kontrollet janë intensifikuar në furra buke, bare, restorante, pastiçeri dhe subjekte të tjera për kushtet higjeno-sanitare dhe për pajisjen e personelit me libreza shëndetësore.

Në lokale po konsumohet duhan, kjo sepse në ambientet e jashtme temperaturat kanë qenë ekstreme dhe pronarët kanë lejuar të pihet cigare në ambiente të brendshme. Për të gjitha këto raste inspektorët kanë vendosur masa administrative ndaj pronarëve të subjekteve.

Zhaneta Saliu kryeinspektore e Inspektoratit Shëndetësor tha për “DurrësLajm” se e gjithë administrata e këtij institucioni është angazhuar duke intensifikuar inspektimet e duke lënë detyra për subjektet që operojnë në fushën e turizmit.

Inspektorëve u janë ndërprerë lejet e zakonshme gjatë verës.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

15 tetori është një datë e veçantë për personat me shikim të kufizuar, pasi është dita e shkopit të bardhë i cili identifikon këtë katego

   Liza Lamçaj denoncon në emisionin “STOP” marrjen e dyqanit 144 metra katrorë, me vlerë 160 mijë euro, nga efektivi i policisë, Daut Br

   “Më rreh gruaja! Ka një vit e gjysëm që më ka përzënë nga shtëpia, ku jeton me dy djemtë.

Me akuza për skandale seksuale brenda familjes, që nga dhuna tek tradhtia bashkëshortore e deri tek sherret pas divorcit, të dy ish-bashk

   Këtë të dielë Anxhelina nga Lezha ka qenë pjesë e “E diela Shqiptare” në Tv Klan, ku ka ndarë me publikun historinë e saj.

   Mes vrapuesve në Maratonën e Tiranës ishte dhe ish-kapiteni i Kombëtares sonë të Futbollit, Lorik Cana, i cili na udhëhoqi drejt Kampi

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës dhe Federatës Shqiptare të Atletikës, më shumë se 2500 vrapues nga 40 vende të ndryshme të botës po vr

Një histori e ngjashme me shumë të tjera ndoshta që nuk janë bërë publike. Sherri mes dy bashkëshortëve vijon edhe pas divorcit.

Shtetet e Bashkuara kanë hapur aplikimet për të gjithë ata që duan të vazhdojnë studimet në një prej universiteteve amerikane.