Durrës, pas vdekjes tragjike të nënës 6 jetimët bëhen me shtëpi të re (VIDEO)

10/07/2018 - 22:31

   Në fund të qershorit, Stop transmetoi apelin për familjën Shaholli pas tragjedisë në këtë familje, ku Clirim Shaholli vrau gruan , duke lënë 6 fëmijë jetimë. “Stop” dhe Fundjava ndryshe u bënë thirrje të gjithë qytetarëve, që kishin mundësi, të ndihmonin këtë familje.

Sot, pas 10 ditësh, Stop e Fundjava u rikthyen në Durrës, në familjen Shaholli, për të inauguruar shtëpinë e re dhe për t’u dorëzuar kontributet e shumë qytetarëve. /tvklan

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nis cikli i dytë i shkollës së menaxhimit për drejtuesit e spitaleve publike.

Në panairin e tij themelues, Universiteti Teknik (TU) i Darmstadtit u prezantua si një farkëtar idesh mbresëlënëse.

Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë që jeton brenda

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar me rastin e ditës botërore të diabetit pranë pal

Vetëm gjatë vitit 2018 në sistemin shëndetësor publik janë punësuar 153 mjekë dhe 820 infermierë.

Rruga “Aleksandër Goga” është dëmtuar mjaft gjatë viteve të fundit.

Të varfërit në këtë vend po bëhen çdo ditë e më të varfër, pasi kanë mbetur jashtë vëmendjes së shetit.

Grimcat e pluhurit apo siç njihen ndryshe pm 2,5 janë ndotësit kryesor të ajrit, të shkaktuar nga qarkullimi i madh i automjeteve, fabrik

Në Shqipëri gratë që behën nëna përfitojnë leje prindërimi për 52 javë, edhe pse jo të paguara me 100% të pagës.