Durrës/ Ujë me sheqer 3-vjeçarit diabetik, në familjen pa asnjë të ardhur

08/04/2020 - 20:45

Klejdi është vetëm 3 vjeç e gjysmë, ai vuan nga diabeti sepse kur ishte foshnje nëna nuk e ushqente me qumësht, por me ujë dhe sheqer.

Sot do të tregojmë historinë e një familje shqiptare. Eva Çuçka, jeton në Sukth të Durrësit, ajo është nëna e Teos dhe e Klejdit. Në këtë familje për momentin askush nuk punon. Dy djemtë e vegjël çdo ditë i kërkonin babait të tyre ushqim, për këtë arsye ai mori rrugët drejt Maqedonisë me shpresën se do të gjente punë, por Covid-19 i mbylli kufijtë.

Eva nuk ka shtëpi, ajo nuk e kërkon këtë, Eva nuk gëzon shëndet të plotë, ajo nuk e kërkon këtë. Eva kërkon vetëm bukë.

Histori të tilla njerëzore bashkëjetojnë me ne çdo ditë, ajo që duhet të bëjmë është të ndalemi tek ta t’i dëgjojmë dhe t’i ndihmojmë. Siç bënë nxënësit e shkollës "Sami Frashëri".

Kushdo që dëshiron që të ndihmojë familjen të kontaktojë tek ky numër: 067 596 4234 (Eva Çuçka) / Top Channel

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Strategjia e rihapjes do të vijojë sipas fazave që komiteti teknik i ekspertëve ka miratuar.  Do të vijojmë me hapjen e çerdheve dhe kop

Andrea Karanaxha është një prej pensionistëve në qytetin e Durrësit, që ka pasion kopshtarinë.

Imami Ervin Qylafku, i cili drejton Xhaminë e Madhe në Durrës, në urimin e tij për besimtarët për ditën e Fitër Bajramit, lutet vetëm për

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020.

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018 bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin tek bixhozi

Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti dhe nga ana tjetë

Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzuesin për masat që duhet të ndërmarrin institucionet e kopshteve dhe çerdheve në prag të hapjes, n

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në Ditën Kombëtare të Jetimëve ka zgjedhur të shprehë mirënjohjen për

Muaji i Ramazanit në Shqipëri dhe në mbarë botën, pritet me shtim në adhurime nga besimtarët myslimanë, pasi janë 30 ditë dedikuar më shu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nga Spitalin Universitar ‘Shefqet Ndroqni’ ka deklaruar se prej ditës